Top 10 koniaków i brandy – najlepsze trunki na rynku. Opinie konesera!

Top 10 koniaków! Choć MilerPije.pl to blog o whisky, uważam, że dobrze jest od czasu do próbować innych alkoholi, aby (być może) spojrzeć na whisky z nowej perspektywy. Z tej przyczyny postanowiłem pokusić się o przegląd koniaków i brandy, które są bardzo lubianym przeze mnie gatunkiem alkoholu. 

TOP 10 koniaków i więcej…

W zasadzie można by zaryzykować stwierdzając, że teoretycznie (oczywiście poza różnicami w wykorzystanych technologiach produkcji) nie tylko koniak i whisky, ale także inne trunki takie jak rum czy calvados różnią się między sobą wyłącznie źródłem cukru. Jak wiadomo, w teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, ale w praktyce zwykle jest. Dlatego trzeba degustować. Oto co przygotowałem tym razem…

Top 10 koniaków

Co mnie interesuje?

Interesuje mnie kilka rzeczy dot. koniaku i brandy, na które mam nadzieję znaleźć odpowiedzi dzięki alkoholom, które będę degustować w tym przeglądzie.

 1. Przede wszystkim cały czas szukam odpowiedzi na pytanie, czy koniaki mogą różnić się smakiem pomiędzy sobą w sposób choćby zbliżony do tego jak zróżnicowana jest whisky. Interesuje mnie też odpowiedź na pytanie czy naprawdę francuski koniak jest najlepszy.
 2. Przegląd objął także jeden „kanjak” (z Armenii) oraz trzy brandy hiszpańskie. W teorii trunki te pozostają bardzo zbliżone, w teorii….
 3. W końcu chciałbym się także dowiedzieć, czy aby napić się dobrego koniaku muszę przekroczyć granicę 400 PLN za butelkę i czy etykieta XO w dzisiejszych czasach cały czas coś znaczy… Czy Was także to interesuje? Jeśli tak, czytajcie dalej.

Top 10 koniaków

Poniżej przedstawiam listę koniaków, które degustowałem na łamach bloga. Mam nadzieje, że notki smakowe będą pomocne.

 1. L’heraud XO 30yo
 2. Meukow XO
 3. ArArAt Dvin
 4. Camus Extraordinaire
 5. L’heraud Obuste
 6. Voyer XO
 7. Carlos I
 8. Cardinal Mendoza
 9. Carlos I Imperial
 10. Dupuy XO
 11. Daniel Bouju XO
 12. Hine XO

Przypominam Wam także, że na MilerPije.pl opisałem już trochę destylatów z winogron. Zachęcam Was do zapoznania się z pierwszą częścią przeglądu gdzie opisano już takie pozycje jak:

 1. Hennessy Richard –
 2. Hennssy Paradis 
 3. Hennessy XO
 4. BaronOtrard XO 
 5. Courvoisier XO 
 6. Martell XO
 7. Camus XO
 8. ArArAt 20 yo
 9. Otard VS
 10. Hennessy VS
 11. Camus VSOP
 12. Hennessy Fine de Cognac
 13. Park XO
 14. Remy Martin VSOP
 15. Martell VS
 16.  Park VSOP
 17. Park VS
Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Top 10 koniaków i brandy – najlepsze trunki na rynku. Opinie konesera!

 1. Nosówka pisze:

  Tym razem szerzej. Będzie ciekawie.

 2. Mirek Nowakowski pisze:

  szukam brendy lub koniak z Rumunii o nazwie Triumph lub moze inna pisownia jeszcze nie dawno znalazłem na necie ale jakos teraz nie mogę ,kupowałem go jeszcze w NRD do dziś pamietam wspaniały smak ale niestety w Polsce nie do zdobycia pytałem w przeróznych hurtowniach ale nic a nawet nie wiem cze w Rumunii jeszcze go mozna kupić moze coś wiesz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"