Autor

Autor bloga

Nazywam się Tomasz Miler. Jestem pasjonatem whisk(e)y i alkoholi starzonych. Z wykształcenia jestem biotechnologiem (UP Poznań) i tłumaczem konferencyjnym (STiJO UAM). Te dwie perspektywy: zrozumienie procesów technologicznych oraz języka kultury, w której powstaje whisk(e)y pozwalają mi widzieć ją w sposób inny niż inni. Moja przygoda z popularyzowaniem wiedzy whisky zaczęła się ponad 10 lat temu, bo w 2009 roku, kiedy to nagrałem pierwsze filmy na serwis YouTube. Filmy te spotkały się z ciepłym przyjęciem Internautów, ale z jakiegoś powodu nie kontynuowałem nagrywania. Zacząłem wtedy pisać o whisk(e)y do różnych gazet,  a później otworzyłem MilerPije.pl, aby po kilku ładnych latach blogowania pisemnie, w 2018 roku powrócić na YouTube i w dość krótkim czasie dojść do zawrotnej (jak dla mnie!) liczby 100.000 subskrybentów!

To w skrócie moja historia medialna. Warto dodać, że piszę także bloga o ubraniach i stylu życia współczesnego mężczyzny pod adresem TomaszMiler.com.

I am social! Znajdziecie mnie na YT, FB i IG!

Jeśli czytacie te słowa i jak wielu facetów chcielibyście być w grupie osób, które lubią to co Wy, możecie też zajrzeć do mojej grupy na FB, która nosi wdzięczną i subtelną nazwę „Klika Dzika” 😀

Kontakt ze mną: info@spiritsandstyle.com

To chyba wszystko co warto wiedzieć na mój temat! Jeśli jednak interesuje Cię jeszcze więcej, bo chciałbyś wiedzieć komu miałbyś poświęcić swój czas czytając tego bloga i oglądając moje video, to poniżej opowiedziałem, a raczej pokazałem, trochę więcej o sobie 🙂

Świat alkoholi…

Moja koncepcja na poznawanie świata alkoholi jest prosta. Zbieram wiedzę u źródeł, a nie z różnych źródeł. I to naprawdę od wielu lat. Wiem, ta fotka z Jackiem jest trochę śmieszna, ALE tak było… 😀

 

Życie zawodowe 

Chciałem zrobić doktorat w obszarze diagnostyki molekularnej, później skończyłem jednak drugie studia i założyłem biuro tłumaczeń aktywnie pracując jako tłumacz konferencyjny wykonując tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne przy rozmaitych okazjach biznesowych, a skończyłem (w sumie to jeszcze nie skończyłem 😉 ) jako przedsiębiorca aktywny w trzech branżach: eleganckie ubrania męskie, alkohole i akcesoria slim design. Zatrudniam około 25 osób i w każdej z moich marek mam duży cel, który chce osiągnąć. Moim najmłodszym dzieckiem biznesowym jest ziemniaczana wódka Miler Spirits, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem na rynku.

Życie prywatne
Jestem prawdziwym szczęściarzem. Mam przepiękną żonę i od niedawna także rozkoszną córeczkę! A pod nogami biega westie Obliex 😀 Lubimy podróże i aktywne życie.

Ubrania

Nie skrywam sympatii do klasycznej męskiej elegancji i krawiectwa miarowego (szyję też garnitury na miarę w Poznaniu). Na moim drugim blogu i na YouTube poczytacie i posłuchacie też o takich klimatach.