Jak smakuje koniak Hennessy X.O.?

Hennessy X.O. to koniak, o którym wspominałem już kiedyś przy okazji wpisu o polskiej premierzy Hennessy Mathusalem. Możecie Hennessy X.O. zostało stworzone przez Maurice’a Henessyego i pierwotnie dostępne było wyłącznie jako „prywatny” koniak rodziny Hennessy. Zgodnie z danymi udostępnianymi przez producenta, koniak ten to kupaż około 100 eau de vie, z których niektóre mają 30 lat.

Oko: ciemno bursztynowy
Nos: niezbyt lotny, bardzo delikatny, złożony, na początku wytrawny, pomiażdżone winogrona, a po chwili nieco tytoniowy i bardzo słodki. Bez wątpienia bije na głowę wszystkie VS, VSOP, które dotąd piłem. Hennessy X.O. pokazuje złożoność na nosie i zmienia się w czasie – to cecha, której młode koniaki (i whisky) niestety nie mogą zaoferować w taki sposób jak trunki dojarzałe.
Język: oleisty, delikatny, ale lekko pieprzny.
Finisz:  słodki i owocowy, po chwili czekoladowy i znowu owocowy, przez niemal cały czas pieprzny. Kiedy pieprzność wygasa pozostaje tylko przyjemna czekolada. Nie mam wątpliwości, że to bardzo dobry koniak.
ABV: 40%
Cena: PLN 600

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Jak smakuje koniak Hennessy X.O.?

  1. […] Hennessy Richard – 23/23/24/25 = 95 — 2. Hennssy Paradis – 21/23/23/23 = 90 — 3. Hennessy XO – 21/20/20/21 = 82 4. BaronOtrard XO -19/21/20/21 = 81 5. Courvoisier XO – 20/20/19/21 = 80 6. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"