Carlos I Imperial Brandy De Jerez – jak smakuje?

Carlos I Imperial to hiszpańska brandy wyprodukowana po raz pierwszy z okazji 400. rocznicy koronowania Karola I. Tym razem jest to wersja premium leżakowana przez 15 lat. 

Historia marki

Carlos I Imperial jest destylowana do maksymalnej zawartości alkoholu 70%, a następnie leżakowana w dębowych beczkach o pojemności 500 l. Podobnie jak w przypadku brandy Carlos I, do leżakowania używa się systemu solera. Brandy ma bardzo atrakcyjnie wyglądające pudełko zawierające nawet niewielki aksamitny woreczek. Przechowywać w nim można szklany korek do butelki na czas picia. Szklane korki to piękne dodatki do butelek i karafek. Warto jednak pamiętać, że nie są one dobrymi zamknięciami w czasie przechowywania alkoholu, ponieważ alkohol praktycznie zawsze przez nie paruje.

Carlos I Imperial Brandy

Jak smakuje Carlos I Imperial Brandy?

Bez wątpienia obcowanie z tak piękną butelką to zawsze wielka przyjemność dla miłośnika alkoholi. Woreczki, koreczki i szklany stoper – wszystko wygląda świetnie. Pamiętajmy jednak, że to smak alkoholu jest jego najważniejszym wyróżnikiem.

Oko – ciemnobursztynowa

Nos – 19 – niezbyt lotna, bardzo słodka i deserowa. W nosie daktyle, suszone owoce, czekolada, piernik i miła ziemistość.

Język – 20 – oleista i słodka

Finisz – 21 – słodka, ale z nutą wytrawności, pełna w smaku, skórzasta, mocno czekoladowa, przyjemnie pieprzna na końcu, trwająca.

Balans – 20

Total – 80/100

ABV – 38%

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"