Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru # 304: Carlos I Imperial Brandy De Jerez

Carlos I Imperial to hiszpańska brandy wyprodukowana po raz pierwszy z okazji 400. rocznicy koronowania Karola I. Tym razem jest to wersja premium leżakowana przez 15 lat. 

Carlos I Imperial to hiszpańska brandy wyprodukowana po raz pierwszy z okazji 400. rocznicy koronowania Karola I. Jest to wersja premium tej brandy, leżakowana przez 15 lat.

Carlos I Imperial jest destylowana do maksymalnej zawartości alkoholu 70%, a następnie leżakowana w dębowych beczkach o pojemności 500 l. Podobnie jak w przypadku brandy Carlos I, do leżakowania wykorzystywany jest system solera. Brandy ta pakowana jest w bardzo atrakcyjnie wyglądające pudełko zawierające nawet niewielki aksamitny woreczek, w którym przechowywać można szklany korek do umieszczenia w butelce na czas picia. Szklane korki to piękne dodatki do butelek i karafek, jednak nie są one dobrymi zamknięciami w czasie przechowywania alkoholu, ponieważ alkohol praktycznie zawsze przez nie paruje.

 

321

Notka Smakowa

Jeśli interesuje Was, w jakim kieliszku pić tego rodzaju alkohol, zajrzyjcie tutaj.

Oko – ciemnobursztynowa

Nos – 19 – niezbyt lotna, bardzo słodka, daktyle, suszone owoce, czekolada, piernik, ziemistość.

Język – 20 – oleista i słodka

Finisz – 21 – słodka, ale z nutą wytrawności, pełna w smaku, skórzasta, czekoladowa, przyjemnie pieprzna na końcu, trwająca.

Balans – 20

Total – 80/100

ABV – 38%

 Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top