Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #115: Hennessy Paradis Extra Cognac

Hennessy Paradis to kupaż ponad 100 eau de vie. Według informacji producenta, niektóe z nich  mają nawet 130

lat. Warto zdać sobie sprawę, że destylaty w takim wieku absolutnie nie leżakują już w drewnianych beczkach tylko przechowywane są w szklanych naczyniach (co nie jest leżakowaniem). Mistrz kupażu domu Hennessy – Yanna Fillioux – stworzył Hennessy Paradis w 1979 z wybranych destylatów zrobionych przez swojego dziadka. Warto dodać, że mistrzowie kupażu domu Hennessy tradycyjnie pochodzą z rodziny Fillioux. Yanna Fillioux reprezentuje już 7. pokolenie. Hennessy Paradis zamykany jest w przepięknej butelce, która nawiązuje kształtem do koniaków X.O., Paradis Imperial oraz Richard Hennessy. Ubolewam trochę nad faktem, że o tym koniaku dostępne jest tak niewiele informacji. Głównie pisze się o nim na żałosnych stronach o drogich i luksusowych przedmiotach.

Notka smakowa

Oko: bursztynowy
Nos: dość lotny, mocno waniliowy, słodkie herbatniki, później odrobina tytoniu.
Język: ekstraktywny, wytrawny, lekko pieprzny
Finisz: bardzo udany finisz! zmienny, taninowy, drzewny, pieprzny, winny, orzechowy. Szaleństwo! Przyznaję, że ten koniak wspaniale pokazuje złożoność smaków i długi finisz.
ABV: 40%
Cena: PLN 1800

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

4 Responses to Alkohol wieczoru #115: Hennessy Paradis Extra Cognac

  1. Tomek pisze:

    Panie Tomaszu, i jak, koniak jednak lepszy od whisky? 🙂

    • Tomasz Miler pisze:

      O swoich przemyśleniach związanych z koniakiem napiszę pojutrze w podsumowaniu. Generalnie to zupełnie inny trunek, niestety zdecydowanie droższy, ale równie piękny i trochę zapomniany.

  2. […] Hennessy Richard – 23/23/24/25 = 95 — 2. Hennssy Paradis – 21/23/23/23 = 90 — 3. Hennessy XO – 21/20/20/21 = 82 4. BaronOtrard XO -19/21/20/21 = […]

  3. […] VS Camus VSOP Park Cognac VSOP Hennessy XO Martell XO Park Cognac XO Courvoisir XO Baron Otard XO Hennessy Paradise Richard […]

« »
Scroll to top