Ardbeg Perpetuum – jak smakuje?

Ardbeg Perpetuum to nowa limitowana edycja sławnej, dymnej whisky z Islay. Rozlew ten pojawił się na rynku w ramach obchodów 200. rocznicy powstania destylarni.

Jeszcze nie wiadomo co dokładnie jest w butelce Ardbeg Perpetuum. Destylarnia ujawniła na razie wyłącznie tyle, że whisky ta łączy elementy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Brzmi to trochę jak marketingowa melodia koniaków, które w swoich kupażach umieszczają destylaty np. z wszystkich pokoleń rodziny.

ardbeg perpetuum

Przyznam, że biorąc pod uwagę doniosłość rocznicy, jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, że Perpetuum to whisky bez deklaracji wieku. Oto oficjalna etykieta.

publicViewAttachment

https://www.ttbonline.gov

Arbeg słynie ze wspaniałego marketingu. Co roku, limitowany wypust destylarni jest oczekiwany i szeroko komentowany przez rzesze fanów na całym świecie. „Ardbegianie” z zapartym tchem poszerzają swoje kolekcje zielonych butelek, które krótko po wypuszczeni zyskują na wartości i dostępne są już nie w sklepach, a wyłącznie na aukcjach.

Perpetuum nie jest pierwszym limitowanym wypustem Komitetu Ardbeg jaki opisałem na łamach bloga MilerPije.pl. Możecie zapoznać się także z notkami takich whisky jak Ardbog, RollerCoaster, Galileo i Alligator. Ponieważ firma LVMH była uprzejma przesłać mi sampla Ardbega Perpetuum, z radością wypełnię nim swój kieliszek i sprawdzę czy oferuje on wrażenia tak „ardbegiańskie” jak twierdzi etykieta 😀

ArdbegPerpetuumRelease

 

Jak smakuje Ardbeg Perpetuum?

Nos – 22 – średnio lotna, dymna, świeża, wyraźnie przebija się cytrusowość, a po chwili pojawia się także miła kremowość.

Język – 21 – oleista i dymna

Finisz – 20 – przyjemnie dymna o mocno czekoladowym i słodko-torfowym finiszu z delikatnie wplecioną pieprznością, która łagodnie gaśnie.

Balans – 20

Total: 83/100

 

No cóż ! Oby Ardbeg destylował kolejnych 200 lat i dłużej 😀

 

ardbeg-bottle

 

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"