Ardbeg Alligator – jak smakuje?

Ardbeg Alligator to wypust dla Ardbeg Committe z roku 2011. Trzeba przyznać, że marketingowy zespół whisky Ardbeg to specjaliści najwyższej klasy. Każdy kolejny Ardbeg to tysiące osób oczekujących w napięciu, nowe emocje, a takze nowa historia, która stoi za whisky. Tym razem do czynienia mamy z trunkiem, którego część leżakowana była w beczce ze świeżego dębu. Beczka ta była silnie wypalona od środka osiągając poziom 4, który jest najwyzszym poziomem wypalania beczki (zwęglenia jej wnętrza). Beczka potraktowana w ten sposób zaczyna pękać od wewnątrz,, co sprawia, że jej powierzchnia przypomina skórę aligatora – stąd właśnie zaczerpnięto pomysł na nazwę.

Wszyscy, którzy byli na moich degustacjach wiedzą, że wożę deskę z takiej beczki w bagażniku (ale nie po to żeby pacyfikować nią złych kierowców 😀 ). Skóra aligatora wygląda na niej tak:

Reszta whisky to podobno wersja 10 yo, która po zmieszaniu z „gadzią” częścią poddawana jest jeszcze rocznemu mariażowi w standardowo wykorzystywanych beczkach po bourbonie. Leżakowanie części whsiky w tak mocno opalonej beczce jest interesujące ponieważ beczki ze świeżego drewna bardzo rzadko wykorzystywane są do leżakowania whisky szkockiej. Oprócz tego, użycie takiego drewna jest wspaniałym wyróżnikiem marketingowym i doskonale nadaje się do budowania cudownej i wciągającej historii. Zobaczcie sami:

http://youtu.be/WguBC9IlRfE

Po takim filmie nikogo już nie obchodzi ile było tych silnie opalanych beczek oraz jak długo leżała w nich whisky. Bardzo lubię dobry marketing! Chapeau bas!

Jak smakuje Ardbeg Alligator?

Typ alkoholu: Single Malt Scotch Whisky
Wiek: bez informacji o wieku
Oko: jasnobursztynowa
Nos: torfowa, ale też kremowo-waniliowa, z nutami roślinnymi w tle
Język: oleista, bardzo dymna i odrobinę pieprzna. Wyważona i dobra whisky, z akcentami gorzkiej czekolady i węgla drzewnego. Przyjemnie rozgrzewająca i bardziej pieprzna na końcu niż Galileo. Ardbeg Alligator nie zmienił mojego życia, ale to od początku do końca porządna whisky. Jest spójna, przyjemna i elegancka – jeśli lubisz Islay. Dla początkującego, oczywiście, będzie nie do zaakceptowania.
ABV: 51,2 %
Cena: 450-500 PLN

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"