Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #189: Gleburgie 18 yo, IB – Single Malts of Scotland, 1990-2009, cask 2935, 592 bottles

Glenburgie to jedna z whisky słodowych tworzących smak popularnergo blendu Ballantine’s Finest. To bez wątpienia niszowa whisky i niewiele osób o niej słyszało. Nie oznacza to wcale, że jest to kiepska destylarnia. Potrzeby blendu-kolosa są tak wielkie, że Glenburgie produkuje prawie 4 miliony litrów spirytusu rocznie pomimo, że dostępna jest niemal wyłącznie jako whisky od niezależnych dystrybutorów. Warto też dodać, że destylarnia Glenburgie została całkowicie przebudowana w 2003 roku więc whisky z tego bottlingu pochodzi ze starej Glenburgie.

Notka Smakowa

Oko: słomkowa
Nos: 20 – lotna, słodka, wiśnie w czekoladzie, w tle mokre drewno, później lekko kremowa.
Język: 19 – ostra i wytrawna
Finisz:  20 – bardzo mocno dostarczony, słodki, pieprzny i mocno czekoladowy finisz. Whisky, która eksploduje intensywną słodyczą i wybrzmiewa powoli. Nie jest wybitna, ale nie mogę jej odmówić tego, że przyjemnie umila mój wieczór spędzany samotnie w jednym z olsztyńskich hoteli.
Balans: 20
ABV: 62,2 %
Total: 79/100
 

 

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top