Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Profesjonalne szkło do degustacji whisky

kieliszki do whisky Miler

Mam wspaniałe kieliszki do whisky! Podczas degustacji ludzie bardzo często próbowali je ode mnie odkupić, ale ja nie mogłem ich sprzedawać, bo były moim narzędziem pracy. Najczęściej kończyło się to tak, że po prostu je rozdawałem. Ponieważ mój zapas kieliszków uszczuplił się ostatnio dość mocno, zamówiłem nową partię 1500 sztuk. To seria dla czytelników MilerPije.pl. 

Co to za szkło?

Kieliszki wykona na moje indywidualne zamówienie Huta Szkła KROSNO S.A. Nie można ich kupić w żadnym sklepie. Rzeczą niezwykłą w przedziałach cenowych, które oferuję, jest fakt, że mowa o ręcznie wydmuchiwanym szkle. Oto projekt kieliszka:

 

schemat kieliszka

Dekor  naniesiony jest na stopkę od dołu, co nadaje mu bardzo subtelny wygląd. W tej serii dekoracją jest logotyp marki MILER, który w firmie pieszczotliwie nazywamy skarabeuszem 🙂

… skarabeusz oznacza też, że najbardziej wytrwali kolekcjonerzy będą mieli już cztery rodzaje kieliszków, ponieważ są też osoby, które zdobyły kieliszki z pierwszej serii, której oficjalnie nigdy nie było na rynku 😀

W ciemno?

Od lat wykorzystuję identyczne kieliszki na degustacjach i pokazach. Przez ten czas porównywałem je także z wieloma innymi typami kieliszków, celem określenia kształtu czarki kieliszka, która najlepiej zbiera zapach whisky. W mojej ocenie kieliszki, z których korzystam, to najbardziej uniwersalne kieliszki do whisky jakie widziałem.

Tomasz Miler podczas prelekcji o whisky

Sprawdzają się dobrze zarówno do intensywnych whisky, jak i do whisky delikatnych. Są lekkie, smukłe i pozytywnie oceniane przez wiele osób mających olbrzymie doświadczenie w piciu whisky.

Niepowtarzalne

Gdyby tego wszystkiego było mało, kieliszki te wykonane są ręcznie, co daje im jakość, do której nie są w stanie zbliżyć się toporne kieliszki wykonywane maszynowo. A to wszystko w cenach bardzo zbliżonych do szkła maszynowego, które pomimo mizernej jakości i tak w Polsce jest towarem rzadkim.

Tomasz Miler wącha whisky

Na tle kieliszka maszynowego, kieliszek robiony ręcznie ma zupełnie inny, smuklejszy kształt. Wyróżnia go także smuklejsza nóżka, która powstaje przez odciągnięcie nadmiaru masy szklanej od dna przez hutnika wydmuchującego kieliszek, a nie doklejenie do czarki przez maszynę. Różnica w sylwetce kieliszka jest kolosalna i widoczna z daleka. Przedstawiono ją bardzo dokładnie na poniższym zdjęciu.

różnica między kieliszkami

Są w całości gładkie. Kieliszki maszynowe mają tzw. wargę, czyli nadtopiony wałeczek ze szkła, którego nikt nie szlifuje. Wałeczek taki znacie na pewno ze wszelkiego rodzaju szklanek do piwa. Kieliszki robione maszynowo mają także szew na nóżce, będący naddatkiem technologicznym powstałym w wyniku maszynowego formowania. Rzeczy te to drobne szczegóły, ale to właśnie one robią różnice. Oto jak te cechy obniżające jakość szkła wyglądają z bliska.

kieliszek - szczegóły

Najpiękniejszą cechą kieliszków robionych ręcznie jest jednak ich absolutna indywidualność. Podczas produkcji ręcznej kształt kieliszka może być zachowany z wysoką, ale jednak nie perfekcyjną precyzją, dzięki czemu każdy kieliszek jest nieco inny, a przez to całkowicie wyjątkowy. Oto przykład dość ekstremalnych różnic w kształcie czarki, które wynikają właśnie z ręcznej produkcji – kieliszek po lewej jest smuklejszy, a kieliszek po prawej bardziej pękaty.

dwa kieliszki

Zachęcam Was do sprawienia sobie takiego kieliszka lub sprawienia nim radości najbliższym!

Jak i gdzie kupić?

Kieliszki MILER Whisky Glass można zamówić w moim sklepie internetowym, klikając tutaj.

 

A jeśli masz jeszcze wątpliwości, przeczytaj co o moich kieliszkach myślą ich posiadacze:

Więc otworzyłem misternie zapakowaną przesyłkę, nadawca Tomasz Miler. Wprawdzie dokonując zakupu nie spodziewałem się że odmieni to moje spojrzenie nie na to co piję ale z czego. Zakupem delektowałem się w dniu zakupu i każdego kolejnego dnia.

AJ

Szkło wykonane z nienaganną starannością, rzuca się w oczy kunszt sztuki, dźwięk i ciężar jak na tak małe wymiary idealny. Woda z płynem do naczyń wyglądała dobrze a co dopiero mój single. W świetle rozbłysków oraz iskierzącej się choinki, smakowałem podziwiając jak alkohol spływa majestatycznie po ściankach. Zapach jest oszołamiający, jak mała rzecz może zmienić tak wiele w tak krótkim czasie. Porzucam szklanki, kieliszki i inne cudne wynalazki… Tomku pozostaje mi podziękować tylko, więc dziękuję!
PK

Przesyłka dotarła, solidnie zapakowane… a szkło przepiękne. Pomimo wczesnej pory nie mogłem sobie odmówić testu. Przyznaję szczerze, że odbiór zapachu whisky jest intensywniejszy, niczym obraz przez nomen omen szkło powiększające Kształt kieliszka idealny, podobnie jak rozmiar. Dzięki piaskowanemu logo dokładnie wiadomo gdzie jest 50cl – ciut powyżej ‚pije z głową’
TW

Prezenty rozpakowane, a w śród niech taka niespodziewanka, jak 6 sztuk Twoich kieliszków.
Pierwszy już zamoczony w whiskey, degustacja przebiegła fantastycznie. Najlepsze jest to, że jakbyś nie przechylił kieliszek to do ust wlewa się idealna porcja trunku.
Pozdrawiam.
MN

Potwierdzam dotarcie tej małej kolekcji. Dziękuję bardzo za świąteczny prezent i z niecierpliwością czekam na kolejną serię kieliszków.
DG

Własnie listonosz przyniósł mi paczkę z cudnym szkłem. Bardzo dziękuję.
JR

Zapisz

Scroll to top