Glendronach 20 yo Sailing Ships – jak smakuje?

Glendronach 20 yo Sailing Ships to whisky od cenionego dystrybutora Signatory Vintage, która została zabutelkowana we wrześniu 1990. Nie ma co ukrywać, że Glendronach ma dobrą renomę i kojarzy się z beczkami po sherry prze2017z co butelka ta budzi emocjo. 
Glendronach 20 yo Sailing Ships

Z pewnością także ciemny kolor tej whisky również dobrze rokuje sugerują wysoką aktywność beczek. W zasadzie jedyne wady tej whisky to jej obniżona do 43% moc (dowiedz się więcej o whisky w mocy beczki) i zawrotna cena.

Wybrane beczki po sherry, w których leżakowała whisky z destylarni Glendronach pozwoliły na wyprodukowanie 1200 butelek. Być może liczba ta nie wydaje się szokująca, ale niemal trzydzieści lat po zabutelkowaniu zdobycie flaszki graniczy z cudem.

Jak smakuje Glendronach 20 yo Sailing Ships?

Oko – mocna herbata

Nos – 22 – lotna, rozpuszczalnik, słodycz, kwiatowość i letnie owoce i miód. Lekka i deserowa, a po aeracji suszone owoce, wiśnie z kompotu i trochę skór, oby więcej takich whisky!

Język – 22 – oleista i słodka, lekko ściągająca

Finisz – 23 – udany finisz! Wspaniale wyważony i łagodny. Słodki, owocowy i czekoladowy. Przepięknie deserowy, trzyma się na języku i gaśnie baaardzo powoli. To już druga wykastrowana stara whisky jaką piję i muszę powiedzieć, że sprawia mi naprawdę wielką przyjemność! Nie ukrywam, że zaskakuje mnie to ponieważ nie spodziewałbym się takiej intensywności smaku w tak niskim stężeniu alkoholu.

Balans – 23

Total – 90/100

ABV – 43%

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"