Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #7: Zeer Oude Bols Genever

Przedwczoraj natknąłem się na dyskusję online dot. Geneveru/Jeneveru. (Niderlandzki = Genever, Flamandzki = Jenever). Ten narodowy alkohol Belgii i Holandii jest na tyle wyjątkowy, że objęto go apelacją, co oznacza, że może być produkowany tylko w tych dwóch krajach. Postanowiłem napić się go wieczorem!

 


Zeer Oude Bols Genever (Bardzo Stary Jenever Bolsa) fanom destylatów starzonych może sugerować długie leżakowanie (istnieją długo leżakowane jenevery!). W tym wypadku chodzi jednak o wiek receptury, ponieważ Zeer Oude Genever to destylat produkowany według najstarszego przepisu. Jego młodszym bratem jest Jonge Genever, który produkowany jest według młodszej receptury.
Nie można powiedzieć, że jenever nie jest w Polsce popularny. W Polsce ten trunek praktycznie nie istnieje. Bardzo niewiele osób wie, że jenever to pierwowzór ginu i wzorowali się na nim Anglicy tworząc London Dry Gin.
W Polsce markę BOLS kojarzymy głównie z w

 

 Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

5 Responses to Alkohol wieczoru #7: Zeer Oude Bols Genever

 1. Anonymous pisze:

  Ją się pytam gdzie to można zakupić i po ile?

  • gmak pisze:

   dokładnie taki jak na zdjęciu, cały litr w kamionce,
   lotnisko Schiphol sklepik obok gate B13 skąd dzisiaj odlatywał samolot do Warszawy, cena promocyjna EUR 10,95 (raczej na prezent, nie lubię takich aromatów)

 2. Tomasz Miler pisze:

  Niestety nie wiem czy ten genever jest dostępny w Polsce. Jeśli tak, cena pewnie jest podobna do ceny w UK:

  http://www.thewhiskyexchange.com/P-2951.aspx

 3. […] jest to pierwsza degustacja geneveru na moim blogu. Wcześniej piłem już najpopularniejszy holenderki genever (pisownia holdenderska) marki BOLS. Dodane w Artykuły przez Tomasz Miler. Link […]

« »
Scroll to top