Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #43: Laphroaig 20 yo

Moim stały czytelnikom nie muszę przedstawiać tej destylarni ponieważ czytaliście już o niej w przeglądzie podstawowych wersji whisky z Islay kiedy piłem wersję 10 yo. Dzisiaj możecie zobaczyć jak dwukrotnie dłuższe leżakowanie wpływa na smak silnie torfowej whisky.Notka smakowa

Typ alkoholu: single malt whisky
Bottling: IB –> Hart Brothers
Wiek: 20 lat (IV 1990 – VIII 2010)
Oko:

otwierając –> klasyczna butelka do whisky Hart Borthers
po nalaniu –> złota
Nos:
To jest Laphroaig ?!? Torf zebrany nosem z nad kieliszka już w pierwszej chwili rozpływa się w powietrzu robiąc miejsce dla aromatów winogron i orzeźwiających cytrusów. Torfowość whisky po prostu znika z wiekiem.
Język:
Oleista, torfowa, ale bardzo delikatna. Nie zrozumcie tego źle, to dalej torfowa whisky i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Finisz również dymny, ale przeplatany słodkością i orzechami. Dobrze nam razem.
ABV:
46%
Cena: ok. 480 PLN

 

 

I to nie wszystko….

Miler Tour Summer 2019

PS W lipcu odwiedzę 10 miast, w których przeprowadzę degustacje. Jeśli chcesz wziąć udział w którejś z nich, kliknij w poniższe zdjęcie albo TUTAJ i sprawdź, czy zostały jeszcze jakieś miejsca. Tym bardziej, że na jakiś czas onbiżyliśmy ceny biletów: o 50 zł na poziom podstawowy i aż o 100 zł na poziom zaawansowany!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top