Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Gandawski Glengarry

Zrobiłem sobie ostatnio przerwę i pojechałem na kilka dni do Belgii. Zawsze kiedy tam jestem, kieruję się do Gandawy, aby odwiedzić bar Glengarry. I tym razem nie odpuściłem sobie tej uciechy i wpadłem tam na dłuższą chwilę żeby sprawdzić kilka nowych whisky. Zobaczcie jak było!

Glengarry to największy bar z whisky w Belgii. Znaleźć go można w podziemiach jednej z kamienic w samym centrum malowniczej Gandawy. Już od progu miejsce to urzeka niezwykłą atmosferą. Jeśli oczekujesz luksusu i modernistycznych dekoracji, możesz być zawiedziony. Glengarry to podróż w czasie. Wzdłuż wszystkich ścian stoją regały z niezliczoną ilością butelek po whisky, z których każda opowiada inną historię. Na oko, wiek niektórych z nich przekracza 50 lat. Zawsze z wielkim zachwytem oglądam butelki whisky, które mają kilkadziesiąt lat – logotypy niby te same co dzisiaj, ale atmosfera, którą roztaczają zupełnie inna. Oprócz tego w całym rozległym pomieszczaniu znajduje się niezliczona ilość akcesoriów związanych z produkcją i piciem whisky słodowej. Od bryłek torfu, przez dzbanki na wodę i karafki po laboratoryjne pipetki służące do odmierzania wody.

Właścicielem baru jest Bob Minnekeer – najbardziej (u)znany belgijski znawca whisky. Bob poświęcił swoje życie whisky, a słynie między innymi z zamiłowania do wykorzystywania whisky w gotowaniu.

Niektórzy z Was mogli także widzieć Boba w filmie „Whisky – The Islay Edition”. Poniżej wklejam trailer. Muszę przyznać, że wymowa niektórych nazw w tym filmie zaskoczyła mnie naprawdę mocno … na wszelki wypadek nie zapamiętujcie ich!

Tak czy inaczej, kolejna (i na pewno nie ostatnia) degustacja w Glengarry była bardzo udana i z pewnością wrócę tam jako do mojego ulubionego miejsca związanego z whisky na lądzie stałym Europy 🙂

A oto whisky, które piliśmy:

Glen Elgin 19 yo
Glencadam 21 yo
Glenlivet 31 yo
Knockando 21 yo
Laphroaig 20 yo

 

 Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top