Maker’s Mark whiskey – jak smakuje?

Maker’s Mark whiskey to znany amerykański bourbon należący do koncernu Beam Suntory (tak, to ci od innego sławnego bourbona Jim Beam). Bourbon ten słynie z dodatku do zacieru pszenicy zamiast żyta co nadawać ma mu łagodny smak. Zobaczymy dzisiaj cz tak jest naprawdę?
Maker's Mark whiskey

Jak smakuje Maker’s Mark Whiskey?

Typ alkoholu: Kentucky Straight Bourbon Whiskey
Wiek:  no age statement
Oko: 

otwierając –> jedna z najbardziej charakterystycznych butelek świata alkoholi! Szyjka zanurzona w czerwonym wosku. To takie proste, a wyróżnia bourbon Maker’s Mark spośród wszystkich innych bourbonów. Na imprezy okolicznościowe bourbon ten może pojawić się np. z niebieskim woskiem. Odwiedzając destylarnię można samemu zanurzyć butelkę w wosku, a przy okazji można też kupić piękną distiller’s bottle z grubym icem i imieniem i nazwiskiem na butelce.

po nalaniu –> bursztynowa
Nos:
 toffi, słodycz, kukurydza, dąb i ledwo wyczuwalna owocowość
Język: słodka, łagodna, z lekko pieprznym finiszem. 45% ABV gwarantuje wyższą ekstraktywność i odtarcie do wszystkich zakamarków języka. Lubię tę whiskey. Nie ma co się denerwować, ani obuzrać. Pewnie, że są na świecie stare bourbony, które tego i owego mają więcej, a ich degustacja jest bardziej „wielotorowa”, ale mamy tu do czynienia z przystępną podstawką, która ma wszystko co musi mieć bourbon. I tyle.
ABV: 45% ABV
Cena: ok. 110 PLN

The Kidney Disease Solution – 75% Commissions
zp8497586rq
Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

5 Responses to Maker’s Mark whiskey – jak smakuje?

  1. Norberto Rossi pisze:

    Pamiętam, że kiedyś dawno piłem ten burbon i mi smakował, choć wtedy nie bardzo wiedziałem co to takiego :P.

    Butelka rzeczywiście fantastyczna!

  2. […] Post navigation ← Poprzedni Następny → […]

  3. […] bourbon oparty na pszenicy (poprzedni był Maker’s Mark) tym razem z klasy  Premium leżakowany przez 12 lat. Typ alkoholu: Kentucky Straight Bourbon […]

  4. Damian pisze:

    Mam pytanie, dlaczego na etykiecie tego bourbonu widnieje napis „Kentucky Straight Bourbon Whisky” – gdzie Amerykańskie „WHISKEY” pisze się przez „E” ?

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"