American whiskey at its best!

Kilka tygodni temu na forum BestOfWhisky wywiązała się dyskusja na temat wyższości SM nad whisky amerykańską. Prawdę mówiąc ten aspekt dyskusji specjalnei mnie nie interesuje ponieważ cenię zarówno whisky amerykańską jak i szkocką wymienione w dowolnej kolejności, ALE owoce tej dyskusji okazały się niezwykle porywające. Skończyło się tak, że dokonaliśmy grupowego zakupu 6 butelek whisky amerykańskiej dobranych w taki sposób, aby trunek ten pokazał to co ma najlepszego do zaoferowania na półce średniej i wysokiej. Postanowiłem, że specjalnie dla osób zainteresowanym wejściem w ten temat od samego początku wzbogacę jeszcze ten miniprzegląd o kilka podstawowych wersji burbona z segmentu 'entry level’. W ten sposób powstał całkiem przyjemny i przekrojowy przegląd American Whisk(e)y, który obejmuje zarówno pozycje dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

Fani SM nie chcą słyszeć o tym, że whisky amerykańska może być lepsza od szkockiej. Mimo to uważam, że warto przyjrzeć się przynajmniej kilku różnym, bourbonom, aby przekonać się samemu.

A teraz już propozycje, o których będziecie mogli poczytać:

Evan Williams

Maker’s Mark

Elijah Craig 12 yo

George Dickel #12

Noah’s Mill

Van Winkle 12 yo Special Reserve

Vintage Rye 23 yo

Willet 1983 25 yo

Nie zapomnijcie też o innych whiskey z Hameryki, o których już pisałem:

Four Roses Yellow Label

Four Roses Small Batch

Four Roses Single Barrel

Old Fitzgerald

Należy dodać, że pomysł zakupu whiskey high-endowych zainicjował i zorganizował Wiktor z BOW (którego poprosiłem też o kilka zdjęć butelek). Za umożliwienie udziału w przeglądzie bardzo dziękuję!

zp8497586rq

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

3 Responses to American whiskey at its best!

 1. K.M. pisze:

  Zapowiada się interesująco, tym bardziej że mam u siebie parę z tych pozycji to bedę mógł porównać. A czy na zdjęciu z prawej strony nie jest jeszcze Wild Turkey Rare Breed?

  • Tomasz Miler pisze:

   Stoi! Niestety wyjechałem na wakacje i zapomniałem jej ze sobą zabrać więc nie mogę wykonać degustacji na czas. Na pewno dorzucę ją niedługo 🙂

 2. P.Kopoańczyk pisze:

  Witam Serdecznie Polecam Burbon George T Stagg. Jest to jeden z najlepszych burbonów jakie piłem

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"