Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #88: Jameson Gold Reserve

Jameson Gold Reserve powstał w 1996 roku i na początku był dostępny tylko w strefach bezcłowych na lotniskach. Jest to kupaż trzech blendów, z których jeden leżakował wyłącznie w zupełnie nowych beczkach dębowych.

Notka smakowa
Typ alkoholu: Irish Whiskey
Wiek: brak informacji o wieku
Oko:

otwierając –> Klasyczna butelka ze złotą etykietą, która jednak jest w kilku miejscach pozaokrąglana w porównaniu do podstawowej wersji i dzięki temu podoba mi się bardziej.
po nalaniu –> bursztynowa
Nos:
niezbyt lotna, karmelowa, owocowa, lekko ziemista
Język:czekoladowy i dębowy, lekko cierpki i pieprzny. Rozgrzewjący, ale bez ostentacyjnie przejawiającego się alkoholu. Przyjemny silnie czekoladowy finisz. Bardziej wytrawna niż inne Jamesony.
ABV: 40%
Cena: ok. 160 PLN

 

 

Mój najnowszy projekt

Z wielką dumą informuję, że dzięki Miler Spirits, po 100 latach nieobecności do Polski powraca kultowa brandy marki Shustoff !!! Specjalnie dla czytelników MilerPije przygotowałem możliwość zamówienia butelki wersji 11yo w cenie 129zł zamiast 169.

Żeby odebrać voucher rabatowy podaj swój adres e-mail poniżej…

4 Responses to Alkohol wieczoru #88: Jameson Gold Reserve

  1. […] Post navigation ← Poprzedni Następny → […]

  2. […] Ore 8yo Connemara Single Malt Irish Whiskey Jameson Irish Whiskey Jameson 12 yo Sepcial Reserve Jameson Gold Reserve Jameson Distillery Reserve Green Spot Redbreast 12 […]

  3. […] się, że uda mi się przeanalizować jego lwią część. Opisywałem już Jameson Irish Whiskey, Jameson Gold Reserve, Jameson Distillery Reserve, a dzisiaj przyjrzę się whiskey Jamson 12 yo, czyli podstawowej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top