Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #186: Littlemill 8 yo

Kolejna nieistniejąca już destylarnia. Littlemill należy (a może lepiej należało) do Loch Lomond. Zakład ten, podobnie jak Glengoyne) leży na pograniczu Lowlands i Highlands, ale klasyfikowany jest jako whisky z Lowlands, a nie Highlands jak Glengoyne. Jak widać podział ten ma charakter niezwykle umowny. Dzisiaj whisky Littlemill jest popularna i każdy chce ją mieć w swojej kolekcji. Ja niestety nie posiadam butelki, ale znalazłem ją jakiś czas temu w barze na Orkney, o którym wspominałem tutaj i miałem przyjemność jej spróbować.

Littlemill

Nie mieli dobrego szkła, ale mieli dobrą whisky 😀

Notka Smakowa

Oko:  miedziana
Nos: 20 – niezbyt lotny, słodki zapach przesycony wanilią i owocami egzotycznymi. Z czasem z owoców wyłaniają się cytrusy z grejpfrutem na czele, który przywodzi mi na myśl BenRiach 30 yo.
Język: 20 – oleista i delikatna
Finisz: 18 – słodka i intensywna, ale na końcu lekko pieprzna i trochę wodnista. Młoda.
Balans: 18
ABV: 40%
Total:
76/100
Cena: PLN 590

Littlemill 8yo nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia, ale milo było mi ją poznać. Możliwe, że więcej okazji już nie będzie 😀

 
 

 

Kieliszki do degustacji whisky


W październiku ruszam w Polskę, aby podzielić się z Wami wiedzą o destylatach. Tym razem w różnych lokalizacjach poprowadzę dwie degustacje: "Techniki analizy sensorycznej" oraz "Produkcja Single Malt Whisky".
Kliknij poniższy baner, aby poznać więcej szczegółów! Degustacje Miler Tour

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top