Stary Glenfarclas 38 yo – Whisky Corner Goes mysterious No1

Dzisiaj Stary Glenfarclas. Postanowiłem opisać swoją przygodę z whisky Glenfarclas 38yo. Wypust, który na etykiecie posiada wyłącznie wskazówkę, która mówi „Recherlich Farm”. Każdy miłośnik whisky (lub sprawny użytkownik przeglądarek internetowych) wie, że to nazwa farmy, na której powstała destylarnia GlenFarclas, która słynie (a może słynęła kiedyś?!?) z wyjątkowo udanych whisky leżakowanych w beczkach po sherry.

Stary Glenfarclas
Tak jest i tutaj. Etykieta mojego Farclasa opatrzonego nazwą „Whisky Corner Goes Mysterious No 1” dumnie informuje, że whisky ta to jedna z zaledwie 70 butelek obciągniętych z jednej beczki po Oloroso Sherry. Whisky spędziła w tej beczce aż 38 lat (1970-2008). Aż dziw, że tak niewiele whisky w beczce (70 butelek to zaledwie 49 litrów whisky) zachowała tak wysoką moc sięgającą aż 57,6%.

Jak smakuje tak stary Glenfarclas?

Ten Stary Glenfarclas jest w moim barku już od dłuższego czasu. Kupiłem ją na jedno z osławionych świątecznych spotkań „Xmas” organizowanych przez moich kolegów z Bestofwhisky.pl. Od tego czasu piłem ją wielokrotnie ze znajomymi (bo tak smakuje lepiej 😉 ) . Muszę przyznać, że piszę dzisiaj notkę smakową z dużym komfortem ponieważ czuję, że znam tę whisky bardzo dobrze. Niestety whisky tej klasy jest już coraz mniej, a jeśli są dostępne to trzeba przygotować na nie kilkaset euro.  Jednak w tym wypadku nie czuję smutku z uszczuplenia portfela. Zobaczcie jak smakował mi Glenfarclas 38 yo.
Oko –  ­miedziana
Nos  –  ­ 23 – bardzo lotna, przesłodka, deserowa. Czuje śmietankowe biszkopty, wanilie, karmel, a także skóry i delikatną ziemistość w tle. Whisky ma w sobie wszystko czego oczekuję po dobrej beczce po sherry.
Język    ­ 23 – oleista, delikatna, pieprzna, czekoladowa
Finisz   ­ 23 – eksplozja smaku! słodycz przełamana z pieprznością, dużo czekolady, odrobina karmelowych aromatów i mocno, ale bardzo przyjemnie, pieprzny równo gasnący finisz. Mam jeszcze tylko kilka dramów tej whisky i będę za nią bardzo tęsknić.
Balans – 23
Total ­ 92/100
ABV – 57,6%
Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"