Nowa butelka wódki Wyborowa

Miałem wczoraj okazję wziąć udział w ważnym wydarzeniu dla firmy Pernod Ricard – odsłonięciu nowej butelki wódki Wyborowa w warszawskim klubie Bank. Wczoraj byłem chyba pierwszą osobą w Polsce, która pokazała zdjęcie tej butelki na naszym Facebooku kilkanaście minut po premierze, a dzisiaj dodaję to tego jeszcze komentarz.

Zmiana butelki ma kolosalne znaczenie dla każdego trunku. Dlaczego? To proste, dla marek alkoholi na całym świecie (a szczególnie w Poslce, gdzie nie ma reklamy alkoholi mocnych) najważniejszym miejscem kontaktu z klientem jest barowa i sklepowa półka. Nic więc dziwnego, że obowiązuje tutaj zasada „jak cię widzą, tak cię piszą”.

Rzeczywiście, Wyborowa w nowej odsłonie wygląda na bardziej prestiżową wódkę niż w poprzedniej wersji. Na butelce pojawiło się żebrowanie, a jej korpus nie ma już przewężonej talii tylko przypomina kolumnę. Pojawiła się także pozioma granatowa etykieta. Przez chwilę bałem się, że przez nią nowa butelka wódki Wyborowa będzie przypominać nieco nową butelkę wódki Finlandia (chociaż nie wiem, czy ona jeszcze jest nowa), ale kiedy porównałem je w domu butelki są zupełnie inne.

WyborowaZ wielkimi markami jest tak, że ciężko jest zmieniać to co dobre. No bo wszyscy znają i akceptują butelkę wódki Wyborowa. Mimo to producent zdecydował się na zmianę. Zmianę tę można chyba nazwać liftingiem, bo linia butelki cały czas nawiązuje do tej samej sylwetki. Nie jest żadną tajemnicą, że wprowadzenie nowego opakowania ma zwiększyć atrakcyjność marki Wyborowa podczas Euro 2012. Pernod Ricard liczy pewnie na to, że tysiące turystów zabiorą dobre wspomnienia związane z tą wódką do domów i staną się jej mikroambasadorami. W sumie dlaczego nie ?!? Jako Poznaniak, lokalny patriota, który kilka razy w tygodniu wylewa siódme poty przebiegając koło wytwórni Wyborowej, nie miałbym nic przeciwko.

Myślę, że otrzymam jakieś zdjęcia z ceremonii odsłonięcia oraz wizualizację butelki i wtedy pewnie uzupełnię ten wpis.

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

10 Responses to Nowa butelka wódki Wyborowa

 1. Czajkus pisze:

  Cześć,
  A jest na niej dalej data 1823?

 2. Brzydalllo pisze:

  Wielu Polaków uznaje Wyborową za wódkę premium, dla mnie jest to zwyczajna wódka. 35 zł za litr w supermarkecie.

  • Tomasz Miler pisze:

   To jednak nie cena powinna wyznaczać segment a jakość destylatu w butelce.Ponad klasą premium, w której Wyborowa plasuje się oficjalnie (tak jak np. Finlandia i Absolut + chyba Smirnoff Black, Ruski Standard) jest klasa superpremium, w której znajdziesz Belvedere, Chopin, GreyGoose i Wyborowa Exquisite. Prawdę mówiąc nie interesuję się tym na tyle żeby wiedzieć gdzie plasuje się np., Orkisz albo alkohole Kozubów. Chociaż prawdę mówiąc trochę mnie korci przegląd wódek ….

 3. Czajkus pisze:

  Wyborowa jest wódką normalną i zwyczajną. W chwili obecnej specjalnie nie ma niższej kategorii wódek – takich ekonomicznych jak Starogardzka czy Z czerwona Kratką bo wódki normalne są stosunkowo tanie. Ponad normalnymi są jak dla mnie premium w cenie ok 50 zł jak Sobieski ESTATE, Królewska, Baczewski, Orkisz i nad nimi Superpremium jak Belvedere, Wyborowa Estate, StoliElit i nad nimi top topów Daimond.

 4. Marcin pisze:

  Butelki ani widu, ani słuchu na półkach. Jedynie promocje Wyborowej 0,7 kuszą z witryn sklepowych, być może w celu zrobienia miejsca nowej 🙂
  Ale może to i dobrze, bo jakoś ta nowa odsłona nie przypadła mi do gustu.

 5. Saint Benji pisze:

  „Jako Poznaniak, lokalny patriota, który kilka razy w tygodniu wylewa siódme poty przebiegając koło wytwórni Wyborowej, nie miałbym nic przeciwko.”

  W jakich porach, może się kiedyś miniemy? 🙂

  • Tomasz Miler pisze:

   Nie jestem teraz bardzo regularny, bo mocno skupiłem się na kickboxingu, ale myślę, że w każdy poniedziałek i któryś dzień weekendu można mnie tam minąć … ale lepiej zaczepić i pogadać 😛

 6. […] zmieni się też butelka. Wspominałem wcześniej o tym jak ważny jest kształt butelki pisząc o nowej butelce wódki Wyborowa. Zmiana butelki takiego kolosa jak JB odbywałaby się jednak z dużo większym hukiem. Tym razem […]

 7. […] nawet najmniejsza zmiana, może mieć kolosalne znaczenie. (Więcej na ten temat we wpisie o butelce wódki Wyborowa).  Ja osobiście byłem fanem starszej butelki, ale rozumiem, że nowa niesie ze sobą  komunikat […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"