Jean Fillioux Reserve Familiale – jak smakuje luksusowy koniak?

Jean Fillioux Reserve Familial to najbardziej prestiżowy koniak ze stałej linii koniaków z domu Jean Fillioux. To kupaż oparty o „eaux de vie” z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Czy trzeba Was jeszcze przekonywać, że warto się napić?

Jean Fillioux Reserve Familial

Luksusowy koniak

Pascal Fillioux, który jest autorem Jean Fillioux Reserve Familial powiedział mi, że jego filozofia kupażowania to wykorzystanie niewielkiej liczby destylatów o ściśle sprecyzowanych właściwościach aromatyczno-smakowych. Pozwala to osiągnąć nie tylko złożoność, ale także przejrzystość smaku. Zaraz przekonam się czy tak właśnie jest w przypadku Reserve Familiale.

Notes degustacyjny whisky

BTW więcej o mojej wizycie w domu koniaku Jean Fillioux tutaj.

 

Jak smakuje koniak Jean Fillioux Reserve Familial?

Oko – miedziany
Nos – 24 – średnio lotny, słodki, deserowy, bardzo złożony, zyskuje wraz z aeracją. Drzewność wynikająca z wieku w doskonały sposób zbalansowana z konfiturowymi aromatami suszonych owoców, moreli, śliwek, a później czekolady i marcepanu. Jest jak wielkie owocowe ciasto! Do picia po jedzeniu, na deser i to bez konieczności podawania innego deseru niż sam koniak.
Język – 24 – oleisty, delikatny, złożony
Finisz – 24 – delikatna pieprzność natychmiast ustępuje wyważonej słodyczy i owocowości. O ile aromat był jak ciasto owocowe, finisz zmierza w kierunku doskonałej gorzkiej czekolady z bakaliami. Jest słodki, kremowy, złożony, czekoladowy i trwający. Co ciekawe, pomimo niskiej zawartości alkoholu, na którą w whisky bez wątpienia bym narzekał, intensywność smaku jest bardzo wysoka.
Balans – 24
Total – 96/100

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"