Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #318: Jean Fillioux Reserve Familiale

Najbardziej prestiżowy koniak ze stałej linii Jean Fillioux oparty o „eaux de vie” z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Pascal Fillioux, który jest autorem tego koniaku powiedział mi, że jego filozofia kupażowania to wykorzystanie niewielkiej liczby destylatów o ściśle sprecyzowanych właściwościach aromatyczno-smakowych. Pozwala to osiągnąć nie tylko złożoność, ale także przejrzystość smaku. Zaraz przekonam się czy tak właśnie jest w przypadku Reserve Familiale.

BTW więcej o mojej wizycie w domu koniaku Jean Fillioux tutaj.

koniak_jeanfillioux_reservefamiliale_

Oko – miedziany
Nos – 24 – średnio lotny, słodki, deserowy, bardzo złożony, zyskuje wraz z aeracją. Drzewność wynikająca z wieku w doskonały sposób zbalansowana z konfiturowymi aromatami suszonych owoców, moreli, śliwek, a później czekolady i marcepanu. Jest jak wielkie owocowe ciasto! Do picia po jedzeniu, na deser i to bez konieczności podawania innego deseru niż sam koniak.
Język – 24 – oleisty, delikatny, złożony
Finisz – 24 – delikatna pieprzność natychmiast ustępuje wyważonej słodyczy i owocowości. O ile aromat był jak ciasto owocowe, finisz zmierza w kierunku doskonałej gorzkiej czekolady z bakaliami. Jest słodki, kremowy, złożony, czekoladowy i trwający. Co ciekawe, pomimo niskiej zawartości alkoholu, na którą w whisky bez wątpienia bym narzekał, intensywność smaku jest bardzo wysoka.
Balans – 24
Total – 96/100

 

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top