Jak smakuje koniak Jean Fillioux So Elegenatissime XO?

Koniak XO zawsze jest bardzo istotną pozycją w portfolio każdej marki alkoholowej. Jean Fillioux So Elegenatissime XO jest ostoją koniakowej tradycji, która nakazuje, aby butelka koniaku XO była wylewna. 

So Elegantissime to koniak o średnim wieku eaux de vie (destylatów wchodzących w jego skład) 20-23 lata co w świetle wymaganego minimum (6 lat) jest dość imponującym czasem leżakowania. So Elegantissime to koniak leżakowany głównie w nowych beczkach nazywanych “fûts neufs”, które w pierwszych latach leżakowania starzą go bardzo intensywnie. Koniak butelkowany jest w okazałej karafce z wylewną etykietą wskazującą na pochodzenie z Grande Champagne.

Jean Fillioux So Elegenatissime

Jak smakuje Jean Fillioux So Elegenatissime XO?

Oko – miedziany
Nos – 23 – roślinny, kwiatowy i owocowy, słodki, później nieco ziemisty z nutami kompotowymi. Złożony aromat dla miłośników lekkich trunków.
Język – 23- oleisty i słodki, lekko pieprzny
Finisz – 23 – lekki w smaku, łagodny, owocowy, czekoladowy i trwający. W doskonały sposób łączy lekkość formy i intensywność smaku. Brakuje w nim niepotrzebnej słodyczy kryjącej złożoność. Przyjemnie czekoladowy finisz. Bez wątpienia jedno z lepszych XO w swojej kategorii cenowej.
Balans – 23
Total – 92/100
ABV – 41%

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Jak smakuje koniak Jean Fillioux So Elegenatissime XO?

  1. Marcin pisze:

    Piękna, elegancka butelka i opakowanie. Przyciąga uwagę wygladem i zbalansowanym, delikatnym zapachem. Jednak w smaku… Aż chce się użyć wulgarnych słów. Bardzo zmienny w w raz z podgrzewaniem trunku, długi i lekki finish. Pomimo tego, jednak po wypiciu kieliszka czuć było przyjemne ciepło:D Nie wiem czy od alkoholu, czy od świątecznej atmosfery…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"