Golden Loch Blended Malt Jak smakuje kolejna whisky z Biedronki?

Jednym z ostatnich dodatków do portfolio sieci marketów Biedronka jest pięcioletnia edycja Golden Loch Blended Malt, która zainteresowała wielu miłośników whisky, a ja postanowiłem ją sprawdzić.  

Skąd wzięła się Golden Loch Blended Malt

Golden Loch Blended Malt to whisky, która oczywiście jest kontynuacją znanej „budżetowej” etykiety Golden Loch 3yo.

Co to jest blended malt?

Blended malt to typ whisky, która powstaje przez zmieszanie różnych whisky typu single malt. Na whisky typu blended malt nie można podawać nazw destylarni, z których pochodzi whisky co bez wątpienia jest wręcz kuszące dla producentów, którzy mogą kupować whisky z różnych źródeł, a następnie mieszać ją celem otrzymania podobnego profilu smakowego.

Pojawienie się Golden Loch Blended Malt to zaskoczenie

golden loch blended malt

Biedronka sprzedaje już markę single malt whisky o nazwie Grangestone więc pojawienia się nowego malta (wprawdzie blended a nie single) z pewnością było zaskoczeniem dla fanów whisky, którzy oczywiście zareagowali żywiołowo. Warto dodać, że swoje portfolio maltów rozwija także konkurencyjna sieć marketów LIDL. Klienci tego marketu mają do wyboru aż trzy single malty pod szyldem Ben Bracken oraz blended malta Glen Orchy. Kiedy Golden Loch Blended Malt pojawiła się w listopadzie 2018 dostałem od Was mnóstwo wiadomości. Od razu stał się jasne, że muszę o niej przygotować materiał. Zdobycie tej „Złotej Lochy” nie było jednak łatwe. Udało mi się kupić ją dopiero w 4. Biedronce, którą odwiedziłem… Na półce stała tylko tuba, ale na szczęście ekspedientka znalazła dla mnie OSTATNIĄ flaszkę na zapleczu.

Degustacja Golden Loch Blended Malt 5yo

Zapraszam Was do obejrzenia degustacji video z whisky Golden Loch! Jeśli materiał się Wam spodoba, pamiętajcie, że możecie dać suba pod video 😀

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych odcinków, koniecznie subskrybuj mój kanał na YouTube. Możesz to zrobić, klikając w poniższy przycisk:

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"