Glen Deveron 10 yo whisky – jak smakuje i czy warto?

Glen Deveron 10 yo to whisky z najbardziej wysuniętej na wschód destylarni w Szkocji. Słynie ona głównie ze swoich starszych wypustów. Dzisiaj jednak pod lupę biorę whisky GlenDeveron w wersji 10yo. To whisky, która zwraca uwagę początkujących miłośników whisky słodowej z uwagi na swoją bardzo przystępną cenę. Zobaczymy czy atrakcyjny jest także jej smak?!?

Glen Deveron 10 yo

Destylarnia Glen Deveron, która znana jest także pod nazwą MacDuff od nazwy miasteczka Macduff, w którym się znajduje. rozpoczęła swoją działalność w latach 60 ubiegłego wieku. Czyni to z niej jedną z młodszych destylarni w Szkocji. Glen Deveron pierwotnie należała do firmy Martini-Rossi, a tej chwili jest we władaniu koncernu Bacardi Martini (zobacz też wpis Kto ma co w świecie whisky?). Podobno tylko 10% produkcji przeznaczane jest na bottlingi whisky słodowej podczas gdy reszta dostaje się do blendów uwzględniając szczególnie William Lawson’s. Glen Deveron 10 yo to whisky słodowa dla początkujących. W portfolio marki najważniejsze są wersje 16yo, 20yo i 30 yo, które dostępne są najczęściej w sklepach bezcłowych na lotniskach.

Notes degustacyjny whisky

Jak smakuje Glen Deveron 10 yo?

Glen Deveron 10 yo

Oko – złota

Nos – 19 – średnio lotna, łagodna, roślinna, słodowa, kwiatowa, budyniowa

Język – 19 – oleista, łagodna i lekko gorzka

Finisz – 18- słodka, czekoladowa, pieprzna, przyjemnie trwająca i pieprzna. Niezbyt spektakularna, ale przy niezwykle atrakcyjnej cenie bardzo ciekawa dla początkujących.

Balans – 18

Total – 74

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"