Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion – jak smakują?

Sprawdźcie wraz ze mną, jak smakują dwie wersje napoju spirytusowego  Ballantine’s Brasil oraz Ballantine’s Passion. Odpowiem dzisiaj na pytania dotyczące tego czy takie trunki to whisky oraz czy tego typu produkty mają rację bytu w świecie whisky? Obejrzyjcie odcinek i poznajcie moją opinię na ich temat!

Ballantine's Brasil

Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion – czy to whisky?

Pomyślałem, że opowiem Wam o tym w jaki sposób i w jakim celu na rynek wprowadzane są napoje spirytusowe takie jak Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion. To bardzo ważne, aby rozumieć różnicę pomiędzy whisky, a napojami tego typu i postanowiłem, że dokładnie ją Wam opisze. Wspominam także o znanym w świecie marketingu „efekcie aureoli”, który wykorzystywany jest przy promocji „spirit drinks” opartych na whisky. Oczywiście nie obędzie się bez degustacji i opisu wrażeń sensorycznych. Zapraszam!

Notes degustacyjny whisky

Ballantine’s Brasil i Passion to napoje spirytusowe, które na rynek wprowadzono już kilka lat temu. Oczywiście zabieg tego typu jest znacznie łatwiejszy kiedy do promocji można wykorzystać logo znanej marki jaką jest Ballantine’s.

Jaki jest cel sprzedaży Ballantine’s Passion i Brasil?

Zawsze powtarzam, że aromatyzowane napoje na bazie whisky mają na celu powiększenie grona klientów marki poprzez dwa zabiegi:

 1. ukrycie smaku alkoholu/etanolu przez nacechowanie dodanym smakiem – w przypadku Ballantine’s Brasil – limonką, w przypadku Ballantine’s Passion – owocem Yuzu.
 2. obniżenie zawartości alkoholu do 35%, która nie oddziela tych produktów od świata whisky, a jednak sprawia, że stają się one znacznie bardziej pijalne co przypada do gustu osobom, dla których wyraźna obecność alkoholu w smaku jest przeszkodą.

Ballantine’s Passion i Ballantine’s Brasil to oczywiście napoje przeznaczone głównie do koktajlów i tak najlepiej je podawać. Moja degustacja w powyższym video ma raczej charakter informacyjny i myślę, że okaże się najbardziej interesująca dla pasjonatów świata whisky, którzy po prostu chcą wiedzieć wszystko.

 

Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych odcinków, koniecznie subskrybujcie mój kanał na YouTube. Możecie to zrobić, klikając w poniższy przycisk:

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

5 Responses to Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion – jak smakują?

 1. sargatano pisze:

  Ballantine’s Passion najgorsze ścierwo jakie w zyciu piłem. chemiczny smak na czysto smakuje jak najtańsze perfumy z biedronki w wersij dla żula.

 2. Greg pisze:

  Witam. Ballantine’s w obu formach dla mnie jedynie z cola, natomiast jeśli chodzi o różnice to rzeczywiście gdzieś ten Passion wypada słabiej w porównaniu do Brasil. Moim osobistym i subiektywnym zdaniem Passion rzeczywiście ma ten „chemiczny” smak, który odrzucił mnie na tyle by po jednym razie już go nie kupić ponownie. Brasil ma wciąż gdzieś to do siebie, że ma ten smak „whisk’owy” i ma to letnie orzeźwienie cytrusowe, a może mi się tak tylko wydaje bo to jeden z moich pierwszych spirit drinków. W dniu dziejszym wręcz cieszę się, że tak zaczęła się moja przygoda z Whisky.

 3. Siedlce drink pisze:

  Tomasz, to jest okropne, dodane aromaty cytrusowe powodują dodatkowe pieczenie w przełyku,
  trunek absolutnie nieakceptowalny zarówno dla mężczyzn (owocowy) jak i dla kobiet (za ostry)
  Szybko zniknie z rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"