Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion – jak smakują?

Sprawdźcie wraz ze mną, jak smakują dwie wersje napoju spirytusowego  Ballantine’s Brasil oraz Ballantine’s Passion. Odpowiem dzisiaj na pytania dotyczące tego czy takie trunki to whisky oraz czy tego typu produkty mają rację bytu w świecie whisky? Obejrzyjcie odcinek i poznajcie moją opinię na ich temat!

Ballantine's Brasil

Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion – czy to whisky?

Pomyślałem, że w tym odcinku vloga opowiem Wam o tym w jaki sposób i w jakim celu na rynek wprowadzane są napoje spirytusowe takie jak Ballantine’s Brasil i Ballantine’s Passion. To bardzo ważne, aby rozumieć różnicę pomiędzy whisky, a napojami tego typu i postanowiłem, że dokładnie ją Wam opisze. Wspominam także o znanym w świecie marketingu „efekcie aureoli”, który wykorzystywany jest przy promocji „spirit drinks” opartych na whisky. Oczywiście nie obędzie się bez degustacji i opisu wrażeń sensorycznych. Zapraszam!

Jeśli nie chcecie przegapić kolejnych odcinków, koniecznie subskrybujcie mój kanał na YouTube. Możecie to zrobić, klikając w poniższy przycisk:

 

 

Ballantine’s Brasil i Passion to napoje spirytusowe, które na rynek wprowadzono już kilka lat temu. Oczywiście zabieg tego typu jest znacznie łatwiejszy kiedy do promocji można wykorzystać logo znanej marki jaką jest Ballantine’s. W końcu to druga najlepiej sprzedająca się whisky na świecie ustępując miejsca wyłącznie marce Johnnie Walker.

Jaki jest cel sprzedaży Ballantine’s Passion i Brasil?

Zawsze powtarzam, że aromatyzowane napoje na bazie whisky mają na celu powiększenie grona klientów marki poprzez dwa zabiegi:

  1. ukrycie smaku alkoholu/etanolu przez nacechowanie dodanym smakiem – w przypadku Ballantine’s Brasil – limonką, w przypadku Ballantine’s Passion – owocem Yuzu.
  2. obniżenie zawartości alkoholu do 35%, która nie oddziela tych produktów od świata whisky, a jednak sprawia, że stają się one znacznie bardziej pijalne co przypada do gustu osobom, dla których wyraźna obecność alkoholu w smaku jest przeszkodą.

Ballantine’s Passion i Ballantine’s Brasil to oczywiście napoje przeznaczone głównie do koktajlów i tak najlepiej je podawać. Moja degustacja w powyższym video ma raczej charakter informacyjny i myślę, że okaże się najbardziej interesująca dla pasjonatów świata whisky, którzy po prostu chcą wiedzieć wszystko.Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top