Macallan Sienna single malt whisky – jak smakuje?

Macallan Sienna to angielska nazwa sjeny czyli pigmentu tlenków żelaza otrzymywanego poprzez spalanie gliny limonitowej. Jest to także nazwa wersji whisky The Macallan, którą mam dzisiaj w kieliszku degustacyjnym.

Macallan1824 series

O serii 1824 by Macallan…

Seria 1824 ma w pewien sposób charakter innowacyjny, który polega na odejściu od deklaracji wieku na etykietach i zaproponowaniu konsumentom komunikacji za pośrednictwem języka kolorów. Oczywiście pomysł ten wynika bezpośrednio z faktu, że w przypadku produkcji whisky plan produkcji trzeba ułożyć mniej więcej z 12-15 letnim wyprzedzeniem. Oczywiście przewidywanie na takim dystansie przypomina wróżenie z fusów więc nic dziwnego, że często kończy się niepowodzeniem. Destylarnia The Macallan nie mogła w pełni przewidzieć jak wielkie będzie zapotrzebowanie na jej whisky co w 2004 zmusiło ją do wprowadzenia serii Fine Oak, o której pisałem w poprzednim wpisie, oraz w 2013 do przejścia na whisky bez deklaracji wieku z serii 1824. Przedstawicielem tej ostatniej serii jest The Macallan Sienna.
Notes degustacyjny whisky

Jak smakuje Macallan Sienna?

Oko –  ­ ciemnobursztynowa
Nos  –  ­ 20 – niezbyt lotna, ale wyraźnie słodka. Rodzynki i bita śmietana oraz wanilia i biszkopty czynią z niej whisky deserową.
Język    ­ 20 – oleista i słodka
Finisz   ­ 20 – słodka, kremowa, delikatna, suszone owoce, czekolada, lekko pieprzna, przyjemna.
Balans – 20
Total ­ 80/100
ABV – 43%
Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"