Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Tullibardine Moscatel Wood Finish 1993-2008 – #230

 

Tullibardine

to stosunkowo młoda destylarnia (założono ją w 1949 roku), która nie zapisała się na kartach historii whisky szkockiej niczym wybitnym. Mimo to, ostatnimi czasy miałem okazję obcować z kilkoma wypustami bez deklaracji wieku, które nie wzbudziły we mnie większych emocji. Postanowiłem sprawdzić czy tak samo będzie jeśli pod lupę wezmę whisky nieco starszą.

Tullibardine_Moscatel_Finish_2008

 

Tullibardine

zamknięto w roku 1995, aby ponownie otworzyć ją w roku 2003 więc whisky, którą dzisiaj degustuje destylowano jeszcze przed zamknięciem destylarni. Niemniej whisky ta jest zupełnie spójna z obecnymi tendencjami destylarni Tullibardine do wypustów finiszowanych.

Tullibardine Moscatel

to portugalskie wino wzmacniane produkowane z winogron odmiany Muscat. To wino deserowe więc można by spodziewać się finiszu bardzo słodkiego, ale czy tak właśnie będzie zobaczymy ….
Oko – złota

Nos – 20 – niezbyt lotny, delikatny, roślinny, cytrusowy, później lekko imbirowy, słodki, waniliowy i karmelowy. Niestety mimo tak wielu przymiotników, niezbyt imponujący.

Język – 20 – oleista i delikatna

Finisz – 20 – słodka, delikatnie pieprzna, bardzo równy smak z przyjemnym czekoladowym finiszem. Z bardzo delikatnym gronowmy posmakiem, który zapewne pochodzi z beczki po winie moscatel, ale nie zapadnie mi w pamięć jako smak bardzo charakterystyczny.

Balans – 20

Total – 80/100

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top