Bowmore Cask Strength Islay Single Malt – jak smakuje?

Bowmore to legendarna torfowa whisky z Islay, którą zna chyba każdy miłośnik whisky słodowych. Dzisiaj pod lupę biorę Bowmore Cask Strength. Whisky ta nie ma deklaracji wieku, ale nieznacznie nobilituje ją fakt, że jest butelkowana w mocy beczki (ang. cask strength).

Chociaż na whisky bez deklaracji wieku miłośnicy tego trunku zwykle spoglądają z góry, wśród whisky z Islay sa one normą. Oprócz Bowmore wypuszcza je przecież także Kilchoman, Caol Ila, Bruichladdich, Laphroaig, a nawet Ardbeg. Prawdę mówiąc NAS w przypadku whisky torfowych jest nieco łatwiejszy do przełknięcia. Torf jest tak potężną nutą aromatyczno-smakową, że potrafi pokryć wiele innych nut mniej przyjemnych… a także ich brak wynikający z młodego wieku. To teoria, zobaczmy jak przełoży się ona na praktykę …

Bowmore Cask Strength

Jak smakuje Bowmore Cask Strength?

Oko – miedziana

Nos – 20 – lotna, średnio intensywna, łagodnie torfowa, lekko wędzona i kremowa. To whisky prosta, ale przyjemna – z pewnością ciekawa koncepcja na wejście w świat whisky w mocy beczki, które mniej wprawionych mogą zniechęcać mocą.

Język – 20 – oleista i mocna w smaku szybko zdobywa język

Finisz – 20 – silnie dymny, ale niestety bardzo szybko zamienia się w niezbyt urokliwą pieprzność. Trzeba jednak przyznać, że pieprzność później znika i zostaje przyjemny, owiany dymem dębowy finisz.

Balans – 20

Total – 80/100

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"