Jak smakuje Ballantine’s Finest Scotch Whisky?

Ballantine’s Finest to jedna z najpopularniejszych whisky mieszanej, która należy do Pernod Ricard – globalnego koncernu alkoholowego pochodzącego z Francji. Wiele osób, zainteresowanych whisky często zaczyna swoją przygodę właśnie z „Balantyną” i to dlatego zdecydowałem się omówić ją szczegółowo u siebie na blogu.

Szczypta historii marki Ballantine’s

Ballantine’s to marka założona przez Georga Ballantinea w 1827 roku w Edynburgu. Ponieważ biznes, który stworzył senior rodu rozwijał się dobrze zaangażowali się w niego także jego dwaj synowie Archibald i George, którzy przenieśli firmę do Glasgow. Marka Ballantine’s rosła w siłę przez dziesięciolecia aż w końcu w 2005 roku przejął ją wspomniany powyżej koncern Pernod Ricard czyniąc z niej jedną z najpopularniejszych blended whisky na całym świecie.

Ballantine's Finest

Notes degustacyjny whisky

Degustacja Ballantine’s Finest Blended Scotch Whisky

Ballantine’s Finest to druga najpopularniejsza whisky na świecie po marce Johnnie Walker. Wielu miłośników whisky dyskutuje o tym czy „Finesta” pić z colą czy nie. W Poniższej degustacji video poznacie moją opinię na ten temat 🙂

Przypominam także, że cały pracujemy nad rozwojem marki Miler Spirits 😀

Wódka Miler Spirits

Jeśli jesteście zainteresowani, koniecznie zostawcie mi maila klikając przycisk „Powiadom o dostępności” tutaj.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Jak smakuje Ballantine’s Finest Scotch Whisky?

  1. Tomasz pisze:

    Panie Tomaszu, gratuluję video bloga! Świetna robota! Obejrzałem każdy z odcinków no i nie mogę w końcu nie docenić Pana pracy! Z przyjemnością lubię słuchać Pana „pogadanki”, nie tylko jak to Pan fajnie określił: w tej i w tej minucie, dotyczącej samej degustacji 🙂 Moje zamiłowanie do whisky trwa kilka lat, a od dwóch lat systematycznie staram się, w miarę swoich możliwości, zagłębiać w świat single malt. I przyznam, że w przypadku whisky, których nie miałem okazji jeszcze spróbować (jak np. Highland Park 12 yo) lubię sugerować się Pana opinią co baaardzo zachęca mnie do ich zakupu. Czekam więc na kolejne filmy no i mam ogromną nadzieję, że może przeprowadzi Pan kiedyś degustację w Rzeszowie lub Krakowie w której bardzo chętnie chciałbym uczestniczyć! Pozdrawiam serdecznie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"