Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Alkohol wieczoru #78: Fernet Stock

Polskie portfolio firmy Stock nie uwzględnia bitterów. Mimo to, firma ma zestaw marek, które są popularne, ale nie są łączone z marką Stock przez konsumentów. Są to m.in.: Żołądkowa Gorzka i Orkisz. W portfolio jest także gin, brandy likier i nawet rum. To jednak tylko część produktów tej firmy. Na skalę światową najsławniejszą marką firmy Stock jest Fernet Stock (którego nie należy, a łatwo, mylić z Fernet Branca). Jest to bitter z 14 ziół, który ponad wszelką wątpliwość stoi w czołówce światowych bitterów.

Notka smakowa
Typ alkoholu: bitter
Wiek: bez informacji o wieku
Oko:

otwierając –> prosta zielona butelka z embossingiem, metalową nakrętką i kremowo czarną etykietą.
po nalaniu –> bardzo ciemnobursztynowy
Nos:
niezbyt lotny, ziołowy, orzeźwiający i delikatny
Język: mocno ziołowy i oleisty, kończy się silną pieprznością, która przechodzi w rozgrzewający gorzki finisz. To jest bitter!
ABV: 40%
Cena: ok. 60 PLN

 

 

Po przeczytaniu…

Kaszkiet to zdecydowanie najbardziej uniwersalne nakrycie głowy jakie oferuje klasyczna męska elegancja! Świetnie łączy się zarówno z dżinsami jak i garniturem, dzięki czemu można nosić go praktycznie wszędzie! Detronizuje kompromitujące połączenie wełnianej czapki i garnituru i świetnie zastępuje kapelusz, który dzisiaj nie każdy chce nosić. Więcej na temat kaszkietów MILER tutaj.

^BDABE986145C1C7222FF3E0E179112969918DC67423E16BAE3^pimgpsh_fullsize_distr

Może zainteresują Was także dwa projekty, które właśnie wdrażam z myślą o whiskymaniaków. Pierwszy z nich to kolejna już seria kieliszków do whisky, które moi stali czytelnicy uznają już za kultowe. Więcej na temat tych kieliszków tutaj.

667x115KIELISZKIpopr

4 Responses to Alkohol wieczoru #78: Fernet Stock

 1. Marek pisze:

  Polski Stock nie oferuje Fernetów, ale za to robi to czeski. Fernet wydaje się tam bardziej popularny niż Becherovka.

 2. Karol pisze:

  To jest najprawdopodobniej włoska wersja butelki, ta czeska (dostępna też na Słowacji – tam ją właśnie kupiłem) jest zupełnie inna. W tym wariancie butelka z wersją cytrynową różni się tylko etykietą i kolorem nakrętki. A smak – jednoznacznie kojarzy mi się z płynem do płukania gardła, ale po paru wypiciach można się przyzwyczaić i polubić :)

  • Tomasz Miler pisze:

   Hmmmm teraz mi się przypomniało, że nie zdążyłem zrobić zdjęcia i ściągnąłem z Internetu. Moja butelka jest z Czech.

 3. Karol pisze:

  ok. 60 zł? nic o tym nie wiem – za 0,5l na Słowacji zapłaciłem ok.25 zł, 1l kosztował ok.45 :) w niektórych innych przypadkach też się średnio zgadza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »
Scroll to top