Whisky z Tesco! Jak smakuje Special Reserve Blended Scotch?

Whisky z Tesco, podobnie do whisky z innych marketów jak Biedronka czy Lidl, budzi duże emocje! Ponieważ mam już za sobą spotkania z Golden Loch i Queen Margot, pomyślałem sobie, że czas, abyśmy poznali też  tajemnice Special Reserve, czyli marki własnej supermarketów Tesco.

Whisky z Tesco – komunikacja marki Special Reserve

Whisky Special Reserve jest dość skromna w formie. W budżetowych przedziałach cenowych nie można spodziewać się nadmiernej wylewności. Butelka jest podstawowa i pozbawiona brandingu w szkle. Na butelce jest także prosta etykieta, kontretykieta i prosta metalowa nakrętka.

Notes degustacyjny whisky

Jedną z rzeczy nieczęsto spotykanych przy okazji marek własnych jest obecność nazwy sieci na etykiecie. Zwykle marki własne „pozują” jako produkty niezależne. W przypadku Tesco, nazwa sieci pojawia się jednak na etykiecie. Według mnie to całkiem pozytywny zabieg wizerunkowy ze strony Tesco. Skutkiem jest umacnianie marki supermarketu, która w Polsce (w moim odczuciu) było dobierane jako market znacznie mniej prestiżowy niż np. w UK.

Special Reserve Whisky – popularna nazwa w świecie whisky

Whisky z Tesco

Warto dodać, że sformułowanie „special reserve” rozumiane jako „whisky zarezerwowana na specjalną okazję” można spotkać w świecie whisky i alkoholi dość często. Przykładami mogą być:

Kontekst: Tesco opuszcza Polskę

Myślę, że wielu czytelników może zainteresować fakt, że w tym roku (2020) Tesco poinformowało, że wycofuje się z Polski. Włodarze markki supermarketów zdecydowali, o tym, że wolą skupić się na innych rynkach środkowoeuropejskich jak Czechy, Węgry i Słowacja gdzie ich wyniki są lepsze. tesco i whisky

Sieć marketów Tesco prawdopodobnie zakupi marka Netto. Po podpisaniu umowy, Netto musi przejąć wszystkie markety wraz z 7000 pracowników przez 18 miesięcy. Z uwagi na rozpoczęty proces wycofywania się z naszego rynku, Tesco często decyduje się na znaczną przecenę niektórych produktów. Dotyczy to także produktów alkoholowych, które często pojawiają się na półkach Tesco w zaskakujących cenach. Oczywiście spotyka się to z entuzjazmem wielu konsumentów, którzy chętnie chwalą się w Internecie zdjęciami paragonów.

Jak smakuje whisky z Tesco?

Myślę, że to normalne, że jeśli kupujesz whisky za mało, nie możesz spodziewać się, że dostaniesz dużo.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"