Whisky z Tesco! Jak smakuje Special Reserve Blended Scotch?

Whisky z Tesco, podobnie do whisky z innych marketów jak Biedronka czy Lidl, budzi duże emocje! Ponieważ mam już za sobą spotkania z Golden Loch i Queen Margot, pomyślałem sobie, że czas, abyśmy poznali też  tajemnice Special Reserve, czyli marki własnej supermarketów Tesco.

Whisky z Tesco – komunikacja marki Special Reserve

Whisky Special Reserve jest dość skromna w formie. W budżetowych przedziałach cenowych nie można spodziewać się nadmiernej wylewności. Butelka jest podstawowa i pozbawiona brandingu w szkle. Na butelce jest także prosta etykieta, kontretykieta i prosta metalowa nakrętka.

Jedną z rzeczy nieczęsto spotykanych przy okazji marek własnych jest obecność nazwy sieci na etykiecie. Zwykle marki własne „pozują” jako produkty niezależne. W przypadku Tesco, nazwa sieci pojawia się jednak na etykiecie. Według mnie to całkiem pozytywny zabieg wizerunkowy ze strony Tesco. Skutkiem jest umacnianie marki supermarketu, która w Polsce (w moim odczuciu) było dobierane jako market znacznie mniej prestiżowy niż np. w UK.

Special Reserve Whisky – popularna nazwa w świecie whisky

Whisky z Tesco

Warto dodać, że sformułowanie „special reserve” rozumiane jako „whisky zarezerwowana na specjalną okazję” można spotkać w świecie whisky i alkoholi dość często. Przykładami mogą być:

Kontekst: Tesco opuszcza Polskę

Myślę, że wielu czytelników może zainteresować fakt, że w tym roku (2020) Tesco poinformowało, że wycofuje się z Polski. Włodarze markki supermarketów zdecydowali, o tym, że wolą skupić się na innych rynkach środkowoeuropejskich jak Czechy, Węgry i Słowacja gdzie ich wyniki są lepsze. tesco i whisky

Sieć marketów Tesco prawdopodobnie zakupi marka Netto. Po podpisaniu umowy, Netto musi przejąć wszystkie markety wraz z 7000 pracowników przez 18 miesięcy. Z uwagi na rozpoczęty proces wycofywania się z naszego rynku, Tesco często decyduje się na znaczną przecenę niektórych produktów. Dotyczy to także produktów alkoholowych, które często pojawiają się na półkach Tesco w zaskakujących cenach. Oczywiście spotyka się to z entuzjazmem wielu konsumentów, którzy chętnie chwalą się w Internecie zdjęciami paragonów.

Jak smakuje whisky z Tesco?

Myślę, że to normalne, że jeśli kupujesz whisky za mało, nie możesz spodziewać się, że dostaniesz dużo.Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top