Jak smakuje The Dubliner Irish Whiskey?

The Dubliner Irish Whiskey to powstała w 2015 roku marka whiskey, którą w kwietniu 2019 do swojego portfolio dystrybucyjnego dołączyła firma Stock Polska przez co etykieta ta stała się znacznie bardziej ogólnodostępna i rozpoznawalna. Dzisiaj zwięzły materiał, w którym znajdziecie wszystko o tej whiskey z zielonej wyspy. 

Dubliner Irish Whiskey

Kto produkuje The Dubliner Irish Whiskey?

Właścicielem marki The Dubliner jest firma Quintessential Brands, która pierwotnie kupowała whisky od podwykonawców, a teraz produkuje ją w destylarni The Dublin Libierties Distillery (to link do strony destylarni) znajdującej się w historycznym obszarze gorzelniczym Dublina. Sama komunikacja marketingowa jest raczej nieskomplikowana. Marka na swojej stronie internetowej (to link do strony marki) informuje o sprawach raczej oczywistych takich jak:

  • The Dubliner to blend whisky słodowych i zbożowych
  • The Dubliner whiskey leżakowana jest w beczkach po bourbonie
  • The Dubliner whiskey jest doskonała do sączenia jak i koktajlów

Notes degustacyjny whisky

Czy jest więcej rodzajów The Dubliner Irish Whiskey?

Warto dodać, że w portfolio The Dubliner znajdują się także Te Dubliner Irish Whiskey Liquer oraz The Dubliner Single Malt 10yo. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku whisky irlandzkich to dość powszechne, że pod tą samą etykietą pojawiają się blendy i single malty. Tak jest i w tym przypadku gdzie whisky aficionados kuszeni są dziesięcioletnim maltem.

Źródło: https://www.dublinerwhiskey.com

Jaka koncepcja stoi za The Dubliner Irish Whiskey?

The Dubliner Irish Whiskey to blend pozycjonowany w segmencie „price/quality” co oznacza, że ma oferować wysoką jakość za rozsądną cenę. Oczywiście marka pozycjonowana jest jako atrakcyjna alternatywa dla bardziej rozpoznawalnych marek z Irlandii takich jak Jameson, Tullamore Dew czy Bushmills. Osobiście uważam, że marka jest dobrze skomponowana i spójna. Posiada ona już własną destylarnię, a do tego ma bardzo dużą siłę przebicia dystrybucyjnego przez co może odnieść sukces międzynarodowy.  Warto dodać, że Master Blenderem whiskey Dubliner jest Darryl McNally, który przed rozpoczęciem pracy w destylarni Liberties, przez 18 lat pracował w Old Bushmills Distillery.

Dubliner Irish Whiskey

Jak smakuje The Dubliner Irish Whiskey?

Nie ma co się oszukiwać, w atrakcyjnej cenie jaką oferuje Dubliner Irish Whiskey trzeba spodziewać się raczej whiskey nadającej się do mixerów niż whisky degustacyjnej. Niemniej, nie ma co ulegać przekonaniom i zawsze najlepiej jest sprawdzić smak whiskey na własnej skórze. Tak też zrobiłem w poniższym video 🙂

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Jak smakuje The Dubliner Irish Whiskey?

  1. Kemal pisze:

    Zima idzie, kubki smakowe nie są tak wyczulone, rozgrzać by się warto. Może coś o rumach lub likierach rozgrzewających na bazie bourbona lub whisky ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"