Strathisla 23yo od Caddenhead’s – jak smakuje?

Strathisla 23yo od niezależnego dystrybutora whisky Caenhead’s to whisky z jednej z najpiękniejszych, najstarszych i najbardziej cenionych destylarni w Szkocji. Z kolei Cadenhead’s to bardzo ceniony bottler. Ciekawe 

Strathisla 23 yo

Zakład już od lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia należy do firmy Chivas Brothers. Nie powinno być więc zaskoczeniem, że jest ona istotnym składnikiem whisky mieszanych produkowanych przez tę firmę. Z uwagi na istotną rolę odgrywaną w blendach, Strathisla jako whisky słodowa jest raczej rzadko spotykana. Wszystko dlatego, że stanowi ona rdzeń znanej whisky mieszanej – Chivas Regal. Nieliczne rozlewy oficjalne (ang. official bottlings) mają jednak pewne wsparcie w ofercie niezależnych dystrybutorów. Dzisiaj spotkanie ze Strathislą od najstarszego w Szkocji i bardzo cenionego bottlera Cadenhead’s.


Strathisla 23 yo

Jak smakuje Strathisla 23yo od Caddenhead’s?

Nie ma wątpliwości, że Strathisla to interesująca destylarnia. Z whisky jest jednak tak, że po prostu trzeba spróbować żeby się przekonać i to właśnie zamierzam zrobić.

Oko – bursztynowa

Nos – 21 – wytrawna, lotna, smoła, orzechy, ziemistość, zaskakująca, uderzająca i zaskakująca, po aeracji słodka i bardiej deserowa

Język – 21 – oleista i słodka

Finisz – 22 – wytrawna, ale takżę słodka, owocowa, na końcu mocno orzechowa, pełna smaku, spełnia obietnicę z aromatu. Dziwna, ale bardzo ciekawa whisky.

Balans – 21

Total – 85/100

ABV – 48,5%

BTW Jeśli interesuje Was dlaczego piję akurat w takim kieliszku a nie innym, zajrzyjcie tutaj.

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Strathisla 23yo od Caddenhead’s – jak smakuje?

  1. Harkonnen pisze:

    „Caddenhead’s”?

    TF?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"