Sadler’s Peaky Blinder Irish Whiskey

Sadler’s to znany browar, który obecnie szczyci się także ofertą alkoholi mocnych wśród, których znajduje się marka whiskey irlandzkiej o nazwie Peaky Blinder Irish Whiskey. Marka ta pojawiła się na polskim rynku, a ja oczywiście pomyślałem, że ciekawie byłoby ją przetestować. Zapraszam!

Peaky Blinder Irish Whiskey

Browar Sadler’s założono w 1900 roku. Thomas Alexander Sadler warzył w nim piwo do 1927. Browar otwarto ponownie w 2004, a w 2017 sprzedano część udziałów. Nabywcą była firma Halewood słynącą z takich marek jak Lambrini, Crabbie’s, Red Square, Whitley Neill i Liverpool Gin. Ruch ten umożliwił browarowi Sadler’s uzyskanie dostępu do znacznie szerszych kanałów dystrybucji dla swoich sławnych piw „Peaky Blinder”, które później przerodziły się także w całą gamę produktów. Browar Sadler’s doskonale wie co robi sprzedając nie tylko whiskey irlandzką, ale także inne alkohole. Przykładem jest nie tylko gin…

Źródło: www.sadlersales.co.uk

… ale także bourbon, piwa i gadżety z nazwą popularnego gangu.

Koncepcja marki Peaky Blinder Irish Whiskey

Muszę powiedzieć, że historia tej marki jest naprawdę zaskakująca. Whiskey ta powstała żeby uhonorować historię sławnego gangu działającego na końcu XIXw. i w pierwszej połowie XX w. w Birmingham w Anglii. Oczywiście gang ten cieszy się olbrzymią popularnością wynikającą ze sławnego serialu BBC pod tym samym tytułem. Browar Sadler’s postanowił wykorzystać tę popularność wypuszczając całą serię piw i alkoholi mocnych dedykowanych Peaky Blinders. Zespołowi marketingowemu browaru Sadler’s udało się nawet znaleźć powiązanie pomiędzy historią browaru a gangiem. Otóż okazuję się, że z rodziną sadlers powiązany był Billy Kimber, lider innej formacji przestępczej „Birmingham Boys„. Co ciekawe, gang ten był największym oponentem Peaky Blinders. Browar Sadler’s postanowił zatem „uhonorować pamięć” wszystkich gangów 🙂 Jak widać, dobrze ułożone „story” i odpowiednio napisane „copy” pozwala szczycić się nawet kryminalistą w rodzinie powołując się na jego antagonizm z innymi kryminalistmi.

Notes degustacyjny whisky

Kto produkuje Peaky Blinder Irish Whiskey?

Peaky Blinder Irish Whiskey produkowana jest przez destylarnię West Cork Distillers w Skibbereen w hrabstwie Cork. Duży sukces międzynarodowy tej whiskey sprawił jednak, że Halewood planuje otwarcie własnej destylarni w Irlandii gdzie produkowana ma być Peaky Blinder Whiskey.

Peaky BLINDER – „mind the S”

W 2017 roku firma Halewood zarejestrowała markę „P E A K Y   B L I N D E R” w kategoriach piwo i alkohole mocne. Z mojego researchu wynika, że nawet brytyjska prasa ochoczo myli nazwę marki browaru Sadler’s nazywając ją „Peaky Blinders”. Mówiąc szczerze, wzbudziło to i moje wątpliwości przy półce sklepowej – nie pamiętałem jak dokładnie wygląda etykieta tej whiskey, a nazwa Peaky Blinder (członek gangu) to przecież nie sławna nazwa Peaky Blinders (gang). Faktycznie marka ta nie ma żadnego oficjalnego powiązania z serialem BBC.

BTW Żeby życie nie było zbyt proste istnieje oficjalne piwo tego serialu, które nazywa się Shelby.

Jak smakuje Peaky Blinder Irish Whiskey?

Tego dowiecie się już za kilka dni kiedy aktualizuję wpis o degustację video! 😀

 

 

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"