Kenmore Whisky „ready to drink” z Marks & Spencer

O Kenmore Whisky! Byłem ostatnio w Marks & Spencer gdzie moja dziewczyna wpadła na pomysł, że kupimy kilka butelek cydru na wieczorną galę KSW, którą zawsze oglądamy ze znajomymi. Marks and Spencer to ciekawy sklep oparty na modelu, który w Polsce nie jest jeszcze popularny. Oprócz ubrań aspirujących (w mniej lub bardziej udany sposób) do miana eleganckich, znaleźć można tam także produkty spożywcze i alkohole takie jak wina i cydry. Pomiędzy półkami natrafiłem na dwa napoje RTD z whisky, które nadają się do uzupełnienia mojego przeglądu RTD. Piłem chyba wszystkie powszechnie dostępne w Polsce RTD z whisk(E)y i te dwa dołączają teraz do stawki.

Kenmore Whisky to marka własna Mark’s & Spencer. Nie wiem nawet czy jest dostępna w Polsce. Normalnie pewnie nie kupiłbym tego RTD, ale moją uwagę przykuła zawartość alkoholu, która wynosi w tym napoju 10% ABV. Jak pamiętacie, przy RTD popularnych marek narzekałem na zbyt niską zawartość alkoholu (szczytem był Gin Lubuski z toniciem). Tym razem, widząc podniesioną procentowość, postanowiłem kupić oba dostępne RTD Marks and Spencer: Whisky & Cola oraz Whisky & Ginger i sprawdzić czy podniesiona zawartość alkoholu może coś poprawić.

Jak smakuje Kenmore Whisky?

Whisky & Cola jest napojem okropnym. Jest bardzo słodka i pozostawia nieprzyjemny kwaśny posmak. Obwiniam za to niskiej jakości colę.

Natomiast Whisky & Ginger to napój bardziej interesujący. Nie jest wybitny, ale imbir przynajmniej przebija się tutaj wyraźnie i trwa nawet przez chwilę w ustach.

Napoje te to kolejny, i chyba już finalny, dowód na to, że RTD to kategoria „emergency whisky” lub „kiedy wszystko inne zawiedzie”. Aby zrobić dobre RTD należy skupić się nie tylko na zawartości alkoholu, ale także na użytych półproduktach.  Czy naprawdę tak trudno to zrobić? Lubię sklep Marks & Spencer i wrócę na pewno, ale po cydr i konfiturę, nie po whisky.

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

4 Responses to Kenmore Whisky „ready to drink” z Marks & Spencer

 1. MonkeyShoulderAddict pisze:

  W Polsce w M&S dostepny bywa blend Kenmore. W UK natomiast nawet Glengoyne 21 YO 🙂

 2. Marek pisze:

  Trzeba było wpierw kupić colę i ginger-coś-tam marki M&S – to wystarczy, żeby wiedzieć co będzie w dowolnej mieszance tych napojów z alkoholem. Niestety produkty spożywcze M&S są liche. Broni się pieczywo – wyrabiane na miejscu.
  PS. W Warszawie M&S rozszerzył ofertę o alkohole mocne – kilka rodzajów, większość… francuskie.

 3. RK pisze:

  Wśród RTD mógłby się jeszcze znaleźć Jim Beam Lime Splash: http://www.jim-beam.at/web/drink/jim-beam-lime-splash.html

  • Tomasz Miler pisze:

   Kupiłem go kiedyś żeby napisać, ale potem nawinął się w jakiś gorący wieczór przy filmie i przepadł 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"