NOWE MIEJSCE NA MAPIE: REPUBLIKA DZIKA WHISKY BAR POZNAŃ

Od wielu lat popularnością cieszą się moje degustacje, które w całej Polsce odwiedzane są przez setki osób. Pomyślałem sobie, że wiele z tych osób z pewnością interesowałaby możliwość samodzielnego rozwoju. Tak powstał „Republika Dzika” Whisky Bar Poznań.

Co jest wyzwaniem dla degustatorów? 

Każdy kto marzy o zdobyciu dużego doświadczenia w świecie alkoholi powinien skupić się na degustowaniu możliwie dużej różnorodności trunków, które budują pamięć węchową i smakową degustatora. Obcowanie ze smakiem i aromatem nie wymaga dużej objętości alkoholu.

różnica pomiędzy whisky szkocką a bourbonem

To dobrze, ponieważ zakup wszystkich butelek, z którymi chcemy obcować byłby bardzo kosztowny. Najlepsze co może przytrafić się amatorowi degustacji to uzyskanie dostępu do niewielkich próbek w optymalnej objętości około 20ml, które pozwalają zaznajomić się z trunkiem unikając konieczności zakupu butelki, a także oddalając od siebie efekt upojenia alkoholowego, który dla osoby uczącej się smaków jest utrudnieniem ponieważ, pomimo dostarczania przyjemności, utrudnia degustację.

 

Koncept baru 

Pomyślałem, że zamiast kapitalizować na sprzedawaniu pojedynczych porcji 40ml jak tradycyjne bary, chciałbym umożliwić miłośnikom destylatów degustowanie podczas jednej sesji większej liczby trunków w lepszej cenie oferując 20 ml DRAMY W ZESTAWACH PO TRZY🥃🥃🥃

Co jest w menu? 

Długo pracowałem nad odpowiednimi kompozycjami, które rozwijają umiejętności sensoryczne. Wszystkie zestawy składają się z 3 dramów i oferujemy je na trzech poziomach zaawansowania. Ceny zestawów oscylować będą w głównej części pomiędzy 60-100 zł. Taki zestaw to przynajmniej 45 minut roboty więc mam nadzieję, że będzie to świetna zabawa.

Oto menu, którego szata graficzna nawiązuje do komunikacji internetowej za pośrednictwem emoji, których lubię używać 🐗🔝

Jak trafić do Republika Dzika Whisky Bar Poznań?

Republika Dzika mogłaby uchodzić za niewielki bar typu „speakeasy” ponieważ nad drzwiami do lokalu nie ma szyldu z jego nazwą. Bar znajduje się w głębi sklepu Miler Spirits & Style przy ul. Podgórnej 4 w Poznaniu, czyli tutaj:

Republika Dzika Whisky Bar Poznań

Warto dodać, że Republika Dzika jest maleńkim whisky barem w Poznaniu, w którym znajduje się zaledwie 6 miejsc siedzących. Z tej przyczyny postanowiłem, że nie będzie wielkiego otwarcia 😉 Po prostu zaczęliśmy istnieć i chętnych do konkretnych degustacji w swoje progi zapraszamy 😀 Nie robię też zdjęć baru obiektywem „rybie oko”, w którym pomieszczenie wydaje się większe niż jest naprawdę. Każdy wie, że Miler Spirits to wieki obiekt. Nasz bar jest za to bardzo mały i taki ma być 🙂

Godziny otwarcia Republiki Dzika

  • Pn-Pt 11-19
  • Soboty 11-16
  • Okazjonalnie będziemy też otwarci do upadłego, ale żeby się o tym dowiedzieć trzeba jak tysiące innych Dzików i Sarenek zostać członkiem grupy Klika Dzika.

 

 

 

 

 

 

Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"