Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky – czy jest warta uwagi?

Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky to popularna whisky produkowana przez firmę St Andrews, która specjalizuje się w rynkach prezentowym i bezcłowym (ang. duty free). Whisky ta słynie głównie z faktu, że sprzedawana jest w butelkach przypominających piłeczki do golfa. Wielokrotnie widziałem whisky tę w sklepach, ale nie miałem jeszcze okazji jej próbować. Dzisiaj postanowiłem to zmienić. 

 

Old St Andrews Par 4 – co to za whisky?

Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky opiera się na koncepcie połączenia światów whisky i golfa. W języku angielskim, słowo „par” oznacza normę uderzeń jaką konstruktor pola dla danego pola golfowego lub dołka. Par 4 oznacza zatem, że dołek zdobyć można w 4 uderzeniach.

Old St. Andrews Par 4

Kto produkuje whisky w piłeczce do golfa?

Być może niektórych z Was zaskoczy fakt, że St Andrew to firma nie firma szkocka, co naturalnie kojarzy się z produkcją whisky. Producent tej whisky pochodzi z Anglii, a jego główna siedziba znajduje się w Kent. Firma ta ma głęboko zakorzenioną tradycję w świecie handlowania whisky ponieważ jest aktywna od około 80 lat. Sławę przyniosły jej wypuszczone na rynek japoński butelki whisky w kształcie torb na kije do golfa, które miały zaskakująco dużą pojemność – pół galona, czyli około 2 litrów. Warto dodać, że whisky w piłeczce do golfa to nie jedyny produkt firmy St Andrews. Firma ta ma w portfolio także takie trunki jak giny Pink47 i London 40, a także wódkę Blue 42.

Jak smakuje Old St. Andrews Par 4 blended Scotch whisky?

Muszę przyznać, że Par 4 of St Andrews to whisky, która niespecjalnie mi zaimponowała podczas degustacji. Nie jestem tym jednak specjalnie zaskoczony ani zmartwiony. Jak by nie było to whisky, która słynie głównie z atrakcyjnej wizualnie butelki, a nie smaku. Oprócz tego kupiłem ją jako miniaturkę w sklepie z pamiątkami. Pomimo, że było to w miasteczku w Fort William w Szkocji, mamy jednak do czynienia bardziej z pamiątką niż whisky dla koneserów. Zobaczcie sami jak przypadła mi do gustu ta łycha. 

 Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top