Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky – czy jest warta uwagi?

Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky to popularna whisky produkowana przez firmę St Andrews, która specjalizuje się w rynkach prezentowym i bezcłowym (ang. duty free). Whisky ta słynie głównie z faktu, że sprzedawana jest w butelkach przypominających piłeczki do golfa. Wielokrotnie widziałem whisky tę w sklepach, ale nie miałem jeszcze okazji jej próbować. Dzisiaj postanowiłem to zmienić. 

 

Old St Andrews Par 4 – co to za whisky?

Old St Andrews Par 4 blended Scotch whisky opiera się na koncepcie połączenia światów whisky i golfa. W języku angielskim, słowo „par” oznacza normę uderzeń jaką konstruktor pola dla danego pola golfowego lub dołka. Par 4 oznacza zatem, że dołek zdobyć można w 4 uderzeniach.

Old St. Andrews Par 4

Kto produkuje whisky w piłeczce do golfa?

Być może niektórych z Was zaskoczy fakt, że St Andrew to firma nie firma szkocka, co naturalnie kojarzy się z produkcją whisky. Producent tej whisky pochodzi z Anglii, a jego główna siedziba znajduje się w Kent. Firma ta ma głęboko zakorzenioną tradycję w świecie handlowania whisky ponieważ jest aktywna od około 80 lat. Sławę przyniosły jej wypuszczone na rynek japoński butelki whisky w kształcie torb na kije do golfa, które miały zaskakująco dużą pojemność – pół galona, czyli około 2 litrów. Warto dodać, że whisky w piłeczce do golfa to nie jedyny produkt firmy St Andrews. Firma ta ma w portfolio także takie trunki jak giny Pink47 i London 40, a także wódkę Blue 42.

Notes degustacyjny whisky

Jak smakuje Old St. Andrews Par 4 blended Scotch whisky?

Muszę przyznać, że Par 4 of St Andrews to whisky, która niespecjalnie mi zaimponowała podczas degustacji. Nie jestem tym jednak specjalnie zaskoczony ani zmartwiony. Jak by nie było to whisky, która słynie głównie z atrakcyjnej wizualnie butelki, a nie smaku. Oprócz tego kupiłem ją jako miniaturkę w sklepie z pamiątkami. Pomimo, że było to w miasteczku w Fort William w Szkocji, mamy jednak do czynienia bardziej z pamiątką niż whisky dla koneserów. Zobaczcie sami jak przypadła mi do gustu ta łycha. 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"