Pracowałem w destylarni Roger Groult calvados!

Pracowałem w destylarni Roger Groult calvados! Marzenia się spełniają! Odkąd tylko zainteresowałem się alkoholami, zawsze chciałem być najbliżej ich produkcji jak jest to możliwe. Od dziesięciu lat przejawia się to moim dążeniem do odwiedzania wszystkich destylarni, które da się odwiedzić.

Roger Groult calvados

Odwiedziny w Normandii – ojczyźnie calvadosu

Po licznych wizytach w Szkocji, USA, Francji czy Irlandii wiem jedno! Jako turysta możesz odwiedzać destylarnie, ale nie masz żadnych szans na zbliżenie się do faktycznej produkcji. Odwiedzałem destylarnie zarówno jako turysta, bloger i nawet VIP z rekomendacji polskich oddziałów korporacyjnych. Nigdy nie udało mi się wziąć udziału w produkcji tak naprawdę, tzn. nie stojąc i patrząc, czy naciskając wskazany przycisk tylko naprawdę pracując.

Destylarnia Roger Groult Calvados

Wszystko zmieniło się, kiedy odwiedziłem destylarnię, w która ma prywatnego właściciela, a ja zaprzyjaźniłem się z nim. Jean Roger Groult, należy do rodziny, które produkuje calvados od pięciu pokoleń. Prywatnie jest PRZEMIŁYM facetem! JR już podczas spotkania na VINEXPO w czerwcu zeszłego roku zgodził się na pokazanie mi tajników swojej destylarni. Pozostało mi tylko wsiąść w samochód i dojechać do Normandii, co oczywiście bez wahania uczyniłem. A na miejscu? Absolutny odlot! Zobaczcie jak wyglądała moja „nocna zmiana” we wspaniałej destylarni calvadosu Roger Groult na północy Francji 😀

Dodam jeszcze, że za kilka tygodni opublikuję także nieco poważniejszy program nakręcony w destylarni Roger Groult, który przypominać będzie ten dot. armaniaku, który obejrzycie tutaj.

UPDATE Wideo jest już dostępne. Zobaczycie je klikając tutaj.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Pracowałem w destylarni Roger Groult calvados!

  1. Marcel pisze:

    Witaj. Gratuluje przygody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"