Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Mateusz Świeżak Szuchnik, nalewanie z ręki i Bacardi Legacy

Wczoraj na degustacji whisky torfowych Sip of Style w barze Pies czy Suka,  Mateusz „Świeżak” Szuchnik pokazał mi gdzie raki zimują jeśli chodzi o skill nalewania z butelki bez miarki!

To się nazywa 20 ml w nadgarstku! Widzieliście kiedyś żeby Ardbeg Uigeadail tak fruwał?

A potem jeszcze dyskutowaliśmy o smaku jego nowego koktajlu, Peter Pan, z którym Mateusz startuje w nadchodzącym konkursie Bacardi Legacy.

Peter Pan Cocktail 

30ml Bacardi Superior
20ml Bacardi Oakheart
15ml Maraschino Liqueur
10ml syrop cynamonowy
1 kawa (30ml)
garnisz: cardamon

Ostatnio dużo narzekałem na koktajle bez aromatu. Nie jestem fanatykiem kawy więc PeterPan nie jest koktajlem, który spędzi mi sen z powiek, ale z pewnością w konkursie oceniłbym go wysoko z uwagi na rozbudowany aromat (kawa+kardamon) i złożony smak.

Dodam jeszcze, że Bacardi Legacy jest organizowane w Polsce po raz pierwszy i rozegra się 130 metrów pod ziemią, w kopalni soli w Wieliczce. Wybieram się na tę imprezę w roli obserwatora medialnego. Pojawi się tam kilka znanych osobistości ze świata miksologii i nie ukrywam, że mam nadzieję, że uda mi się nagrać interesujące wywiady —> Panie Organizatorze, niech Pan pomoże!

zp8497586rq

 

 

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Zestawy do nauki degustacji

Kieliszki do degustacji whisky

One Response to Mateusz Świeżak Szuchnik, nalewanie z ręki i Bacardi Legacy

  1. […] degustację w Warszawie jak zwykle prowadziłem w barze Pies czy Suka. Próbowałem wtedy koktajlu Peter Pan, który przygotowywał Świeżak i już wtedy dowiedziałem się o tym, że każdy z finalistów […]

« »
Scroll to top