Która whisky szkocka do 100 zł jest najlepsza?

Przyznam się do tego, że zaniedbałem ostatnio MilerPije.pl. Miałem naprawdę sporo obowiązków nieinternetowych, które skutecznie uniemożliwiły mi prowadzenie bloga. Na szczęście już wróciłem i w dodatku z bardzo ciekawą inicjatywą!

Wspólny projekt WygrywamZAnoreksja.pl x MilerPije.pl  

Jakiś czas temu na grillu u Łukasza Kielbana z CzasGentlemanow.pl poznałem Macieja Blatkiewicza, autora bardzo poczytnego bloga Wygrywam z Anoreksją. Polubiliśmy się z Maciejem więc zaprosiłem go na jedną ze swoich degustacji w Poznaniu. Stwierdziliśmy po niej, że powinniśmy stworzyć projekt dot. whisky. Pomyślałem, że najciekawsze byłoby rozprawienie się z tematem whisky przystępnych cenowo.

Kiedy loguję się na MilerPije.pl często zdarza mi się czytać komentarze, których autorzy wyrażają swój zawód (w różny sposób 😉 ) dot. tego, że nie zachwycam się podstawowymi whisky, że faworyzuję whisky słodową, że piję whisky tylko w CSie itd. itp. No cóż, piję whisky już ponad dekadę i po drodze wykształciłem pewne preferencje, których ciężko jest już mi się wyzbyć. Nie oznacza to jednak, że chcę pozostawić moich czytelników bez odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Chciałbym zatem zaproponować Wam przeprowadzenie ciekawego badania. Razem z Maciejem z WZA chcielibyśmy zaprosić naszych czytelników na test whisky. Wezmą w nim udział 34 osoby – 17 czytelników WZA i 16 czytelników MP.

Test odbędzie się 5 III 2016 o godzinie 16 w sklepie Miler Spirits & Style przy ulicy Podgórnej 4 w Poznaniu.

bar4_22.06

Cel badania jest bardzo prosty – chcemy ustalić jaka whisky do 100 zł jest najlepsza. To wszystko!

Sprawa jest jednak odrobinę złożona więc wyłożę teraz reguły według których będziemy postępować:

 • Kto ocenia?

Chciałbym, aby w teście wzięły udział osoby, które pijają whisky, ale nie są ekspertami. Najbardziej interesują mnie ci, którzy przy okazji konsumpcji whisky decydują się właśnie na produkty w przedziale cenowym około 100 zł.

 • Ile whisky?

Chciałbym bardzo ostrożnie podejść do tematu podawania alkoholu. Zależy mi, aby wyniki tego testu były znaczące (również dla polskiej branży alkoholowej) więc testowi poddamy 6 rodzajów whisky w objętości 20 ml każda. Oznacza to, że każdy degustujący wypije 120 ml whisky co jest objętością pozwalającą na zachowanie trzeźwości umysłu przy ocenie. Później zaczyna się już stan upojenia alkoholowego, który taką ocenę wyklucza. Nie oznacza to wcale, że uważam, iż facet który wpił 120 ml alkoholu jest pijany, po prostu chcę żebyśmy skupili się na stronie merytorycznej. Zaznaczam także wyraźnie, że 120 ml alkoholu dyskwalifikuje degustatora jako kierowcę samochodu. 

 • Popularne whisky

Whisky, które umieściłem w ankiecie wybraliście Wy sami poprzez dodawanie komentarzy na FB w tym poście. Jak widzicie na liście jest wiele popularnych whisky, ale z opisanych powyżej przyczyn musimy ograniczyć się do zaledwie sześciu. Z tej przyczyny bardzo uprzejmie proszę Was o wzięcie udziału w ankiecie na dole posta, aby pomóc wybrać whisky do testu, które interesują Was najbardziej. Dodam jeszcze, że przynajmniej jeden raz dziennie dostaję maila z prośbą o notę degustacyjną jakiegoś niszowego blendu, który najczęściej jest marką własną któregoś z supermarketów np. w UK lub innych krajach. Niestety, podobnie jak moi czytelnicy, zwykle nie mam dostępu do tych whisky. Z tej przyczyny prezentowany przegląd skupi się na whisky popularnych w Polsce. Nie ukrywam, że mam nadzieję, iż do przeglądu załapie się whisky słodowa, która niestety jest w tym segmencie cenowym reprezentowana nielicznie.

 • Test ślepy

Oczywiście whisky będziemy testować w tzw. „blind test”. Oznacza to, że degustujący nie będą wiedzieć jakie whisky są podawane oraz w jakiej kolejności. Żadnej wiedzy okalającej – liczy się tylko smak.

 • Dobra zabawa

Zależy mi na tym, aby test ten był dobrą zabawą, okazją do spotkania i integracji oraz interesującym doświadczeniem. To jest myślą przewodnią dlatego w dniu testu bar MS&S będzie otwarty dla wszystkich i obowiązywać w nim będą ceny bardzo promocyjne na wszystkie dostępne whisky (tak, również Blackaddery, Octomory i inne potwory 😀 …).

 • Tylko osoby pełnoletnie

Ponieważ będziemy pić alkohol, każdy z uczestników będzie musiał wylegitymować się dokumentem potwierdzającym wiek.

Jak wziąć udział?

Tak jak już wspomniałem, dla moich czytelników przewidziano 16 miejsc degustacyjnych. Aby zająć jedno z nich trzeba wziąć udział w konkursie, który umieszczę również na FB. Oto ja i Maciej na spotkaniu, podczas którego omawialiśmy szczegóły tego projektu 🙂 Jak widać lubimy także się dobrze najeść 😀 Autorzy najbardziej zabawnych propozycji tekstów do chmurek lub przeróbek zdjęć, zdobywają zaproszenia na test whisky w MS&S 😀

*Jeśli masz zabawny pomysł na komentarz, ale wiesz że nie przyjedziesz na degustację dodaj go koniecznie, ale zaznacz, że jest to wpis poza konkursem.

12767311_10153920804038142_1721889733_n

Wyniki?

Wyniki testu ogłosimy jeszcze tego samego dnia dlatego wszystkich degustujących zapraszamy do pozostania u nas w sklepie na czas liczenia głosów.

Potrzebuję także trzech ochotników do liczenia głosów bezpośrednio po degustacji i wybiorę ich z osób biorących udział w konkursie!

 

Oto ankieta z proponowanymi whisky (możesz oddać maksymalnie 6 głosów na 6 whisky w zestawie) 😀
[poll id=”2″]

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

20 Responses to Która whisky szkocka do 100 zł jest najlepsza?

 1. Karol pisze:

  Tomek: Maciej, w moim burgerze coś się rusza
  Maciej: Tomek, po prostu uśmiechnij się do burgera jak ja. Walka z anoreksją wymaga poświeceń!

 2. Pijący pisze:

  Ciekawy pomysł. Jak dla mnie bomba. Czuję się 100% odbiorcą takiej ankiety. Alkohol niby Premium, ale za cenę do przyjęcia. Przynajmniej będę miał na czym bazować przy następnych zakupach

 3. Opar pisze:

  Tomasz: To faktycznie z tej świni, którą goniliśmy rano?!
  Maciej: Z profilu nawet podobne!

 4. rot-szyld pisze:

  Tomek – Mój hamburger nie jest wegetariański. W środku jest biedronka.
  Maciek – Możemy się zamienić. W moim są tylko takie malutkie wędzone mróweczki. Jest prawie wegetariański.

 5. Kuba pisze:

  Panie Tomku Jameson się do 100 nie łapie czy rozważamy same szkoty?

 6. Księciuniu pisze:

  -Aleśmy wczoraj popili..
  -Siedź prosto. Robią nam zdjęcie..

 7. Justyna Ch. pisze:

  Maciej: Ciekawe, jaka whisky by do tego pasowała…
  Tomasz: Tania… Najlepiej do 100 zł. 😉

 8. matekneo pisze:

  Maciej: Mam większego!
  Tomek: Nie kłam! Mój jest większy!

  Niestety poza konkursem 🙁

 9. Jan pisze:

  Szkoda, że nie ma Jameson, Paddy, Bushmills Black Bush i innych Irlandczyków w zestawieniu. Szkocja miałaby ciężko.. A tak..

 10. Logan pisze:

  Maciej: wiesz, tak szczerze, to nie lubię tego barmana
  Tomasz: jak nie lubisz, to nie jedz 😀

 11. Nathalie pisze:

  Tomek: Hipnotyzujące te burgery…
  Maciej: To wszystko zasługa tych malutkich grzybków

  Ps: kiedy wyniki?

 12. Julian pisze:

  Maciej: I co, my się mamy tym najeść?
  Tomek: Teeej, ja tu mięso widzę!

 13. przemek pisze:

  szkoda że w ankiecie nie pojawia się Hedges & Buttler Royal… bez problemu można ją dostać za ok 70 zł choć nie jest tak znana jak inne whisky dostępne w tej ofercie cenowej to imo zasługuje na wzięcie jej pod uwagę:-0

  • Tomasz Miler pisze:

   Odniosłem się do whisky tego typu w tekście – jest to whisky bardzo niszowa i patrząc na wyniki ankiety nie miałaby najmniejszych szans dostać się do testu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"