Johnnie Walker w papierowej butelce!

Johnnie Walker w papierowej butelce! DIAGEO, czyli koncern będący właścicielem marki Johnnie Walker, ogłosiło właśnie, że w 2021 pojawi się limitowana edycja whisky w butelce wykonanej całkowicie z papieru. Mam dla Was więcej informacji na ten temat!

johnnie-walker-w-papierowej-butelce

Johnnie Walker w papierowej butelce!

Butelka powstanie z pulpy drzewnej pozyskanej z drzew hodowanych w sposób przyjazny środowisku. Ma to być pierwsza na świecie butelka alkoholu całkowicie wolna od plastiku.

Wraz z firmą Pilot Lite, DIAGEO założyło markę Pulpex Limited, która ma być twórcą nowej technologii opakowań. Sprawa jest jak najbardziej poważna ponieważ rozwój tej technologii wesprzeć mają także tacy giganci jak Unilver czy PepsiCo, aby wspomóc transfer tej technologii (w ramach konsorcjum marek z niekonkurujących w branży FMCG) na inne obszary rynku opakowań.

Jak to będzie wyglądać?

Oczywiście Johnnie Walker w papierowej butelce będzie dla fanów marki zaskoczeniem. Papierowa butelka została zaprojektowana tak, aby możliwy był jej recykling poprzez standardową segregację śmieci. Jej przewagą nad butelką szklaną jest mniejszy ślad węglowy.

Do pokazania światu nowej butelki DIAGEO wybrało markę Johnnie Walker, która według włodarzy koncernu wielokrotnie przecierała nowe szalki w branży w ciagu swojej 200 letniej historii.

Skąd koncepcja butelki z papieru?

Ruch ze strony DIAGEO można także odebrać jako odpowiedź na newsa z zeszłego miesiąca o tym, że konurencyjna firma, czyli Pernod Ricard (właściciel między innymi marki Ballanitne’s, Chivas Regal i Aberlour) łączy siły z markami Coca Cola, L’Oreal i Carlsberg, aby wraz z firmą Paboco, która zajmuje się opakowaniami, stworzyć butelki z papieru celem dążenia do osiągnięcia jednego z celów zrównoważonego rozwoju organizacji narodów zjednoczonych.

Wyzwania dla technologii

Ciekawe jest to, że butelka papierowa będzie miała datę ważności, która wyniesie około 3 lat. W tej chwili producenci takich opakowań nie mają nawet ambicji na dorównanie trwałościom butelkom szklanym.

Warto dodać, że są też różne poziomy trudności. Butelka jest znacznie trudniejsza do wyprodukowania dla mocnego alkoholu i dla alkoholu gazowanego.

Co ja o tym myślę? Johnnie Walker w papierowej butelce…

Obejrzyjcie też video o papierowej butelce do whisky, w którym prezentuje także swoje przemyślenia!

Jestem ciekaw jakie są Wasze opinie. Koniecznie napiszcie mi co myślicie w komentarzach!

 

 

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"