Jean Fillioux VS Grande Champagne Cognac – jak smakuje?

Jean Fillioux VS to koniak z bardo małego domu produkcji, którego trunki są spotykane rzadko, ale za to w najlepszych lokalizacjach. Przykłady można mnożyć: restauracje Gordona Ramseya, KaDeWe w Berlinie lub hotel Ritz Carlton w Osace. Dzisiaj spotkanie z jego najbardziej podstawową wersją VS, czyli very special.

Jean Fillioux VS

Małe domy produkcji koniaku zwykle nie kładą dużego nacisku na produkcję koniaku VS ponieważ skupiają się na bardziej wiekowych kupażach. W przypadku Jean Fillioux oczywiście również łatwo doszukać się wypustów wspaniałych. Poczytać możecie np. o Reserve Familial albo wspaniałym Vintage 1948.

Notes degustacyjny whisky

Niemniej VS, jako najmłodszy koniak z danej destylarni warty jest spróbowania ponieważ doskonale pokazuje jaki jest fundamentalny zamysł na styl produkcji każdego domu. Jean Fillioux VS to młody koniak, który powstaje z wyłącznie z winogron z regionu Grande Champagne. Trunek ten leżakowany jest przez 3 do 4 lat i szczerze mówiąc jestem bardzo ciekaw co nam pokaże.

 

Jak smakuje Jean Fillioux VS?

Jeśli interesuje Was, w jakim  kieliszku pić tego rodzaju alkohol, zajrzyjcie tutaj.

Oko – złoty
Nos – 21 – deserowy, świeży, owocowy, cytrusowy, lekki, niezbyt złożony, ale  łaty w obejściu i bardzo przyjemny. Język – 21 – słodki i łagodny
Finisz – 21 – słodki, owocowy, delikatnie pieprzny i czekoladowy na końcu.
Balans – 21
Total – 84
ABV – 42%

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"