Jameson Caskmates, Black Barrel i Crested – jak smakują?

Przygoda z Jamesonem trwa! Po spotkaniu z podstawową wersją Jameson Irish whiskey w poprzednim wpisie, dzisiaj zapraszam Was na degustację wersji leżakowanych w różnych typach beczek: Jameson Crested, Black Barrel i Caskmates. Czy Jameson, który jak by nie było jest blendem produkowanym dość masowo będzie smakować inaczej w różnych wersjach? To okaże się już za chwilę. 

Jameson Crested, Caskmates i Black Barrel

Jameson to najbardziej znana marka whiskey irlandzkiej z tradycją sięgającą 1780 roku. Marka ta wywodzi się z Dublina, ale obecnie produkowana jest w destylarni Middleton w Cork. Wśród miłośników złotego trunku kojarzona jest ze słodkim, łagodnym i deserowym smakiem. Ciekawe czy smak ten zachowuje swój profil kiedy destylat leżakowany jest w beczkach nadających dodatkowy smak. Tym razem odniosę się się do beczek po innych alkoholach lub beczkach modyfikowanych przez bardzo mocne wypalanie.

Notes degustacyjny whisky

Jameson Crested, Black Barrel i Caskmates

Samplerek, który przywiozłem z Dublina miał w sobie aż 4 pozycje gdzie oprócz klasycznej Jameson Irish Whiskey 3yo znalazły się także:

  • Jaeson Caskmates leżakowany w beczkach po irlandzkim piwie typu stout
  • Jameson Black Barrel leżakowany w mocno wypalanych beczkach
  • Jameson Crested leżakowany w beczkach po sherry

Jak smakują whiskey Jameson?

Nie ma co ukrywać, prezentowane blendy produkuje się w dużej skali. Właśnie przez to zawsze zastanawiam się czy w ich przypadku użycie beczek będzie wyraźnie wyczuwalne w degustacji. Dowiedzcie się tego razem ze mną w kolejnej degustacji. BTW –> niestety zapomniałem powiedzieć montażyście o tym, że w połowie odcinka wstałem żeby nalać sobie wody i w którymś momencie czeka Was około 50s przerwy 😉 Przewińcie albo wybaczcie 😀

Po obejrzeniu być może zainteresują relacja z mojej wizyty w destylarni Jameson podczas odwiedzin Dublina.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Jameson Caskmates, Black Barrel i Crested – jak smakują?

  1. Łuki pisze:

    Super whisky. Pijam tylko te + Jack Daniels single barrel select. Inne do mnie nie docierają. Żadna szkocka mi nie podchodzi. Bo daje spirytem. No ale nie piłem Blue label więc daje szkockiej szansę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"