Chcesz wziąć udział w degustacji whisky ze mną?
Sprawdź kiedy poprowadzę kolejną w Twoim mieście

Z kamerą w Gaskonii, czyli jak powstaje armaniak?

W końcu! Nie próbuję nawet ukrywać, że dzisiejszy wpis jest dla mnie absolutnie wyjątkowy. Po naszym wrześniowym wyjeździe do Francji, na światło dzienne wychodzi pierwszy odcinek mojego programu o produkcji alkoholi! Udało mi się zrealizować coś co zawsze było moim marzeniem – reportaż w formacie telewizyjnym o alkoholu!

Program ten nakręcono w miejscu nieprzypadkowym. Udaliśmy się do Chateau de Laubade – jednej z najwspanialszych destylarni armaniaku na świecie. Uzyskałem nieograniczony dostęp do wszystkich przybytków destylarni i wraz ze wspaniałym, czteroosobowym zespołem Miler Spirits ukazaliśmy to najlepiej jak potrafiliśmy, abyście Wy mogli też zobaczyć jak powstają naprawdę luksusowe alkohole. Po tym jak długi, czterdziestominutowy program o rejsie po Szkockich destylarniach, cieszy się dużym zainteresowaniem, ALE otrzymuję sygnały, że na YT jest zbyt długi, postanowiłem podzielić program o armaniaku na 7 krótszych części. Wszystkie z nich umieszczam poniżej i mam nadzieję, że nie utrudni to odbioru. Z wielką i nieskrywaną przyjemnością, zapraszam do oglądania!

Wszystko o armaniaku 1/7 – Zbiór winogron


Wszystko o armaniaku 2/7 – Destylacja

Wszystko o armaniaku 3/7 – Leżakowanie w dębowych beczkach

Wszystko o armaniaku 4/7 – Leżakowanie w szklanych butlach

Wszystko o armaniaku 5/7 – Sztuka kupażowania

Wszystko o armaniaku 6/7 – Butelkowanie rocznikowego armaniaku

Wszystko o armaniaku 6/7 – Sposoby degustacji

Ponieważ to pierwszy z trzech odcinków, które już powstały, będę bardzo zobowiązany za Wasze przemyślenia dot. programu. Dla mnie to bardzo ważny moment, ponieważ udało mi się po raz kolejny podnieść poprzeczkę! Realizacja programu o Szkocji była bardzo kosztowna z uwagi na wyjazd i czarter jachtu. Czułem jednak niedosyt spowodowany koniecznością kręcenia GoPro co warunkowało niską jakość dźwięku i w wielu momentach także obrazu. W przypadku wyjazdu do Francji, udało mi się stworzyć takie warunki (dla jasności – całość sfinansowałem sam), żeby zabrać na miejsce cały zespół i tworzyć w sposób dalece bardziej profesjonalny. Według mnie to rzecz dość bezprecedensowa w polskiej blogosferze i czekam na Wasze opinie!Kieliszki do degustacji whiskyNowy rozlew wódki Miler Spirits

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »
Scroll to top