Ile wódki na wesele i poprawiny? Kalkulator na ślub z klasą! Porady eksperta

Ile wódki na wesele? To pytanie zadaje sobie każdy organizator wesela. Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby wszystko – od ceremonii zaślubin do wesela – było dopięte na ostatni guzik. Dzisiaj przedsatwię Wam koncepcję, która po prostu dobrze działa i jest świetnym pomysłem na wesele z klasą!

Ile wódki na wesele?

To normalne, że każda para młoda zastanawia się ile wódki na wesele przygotować.

Według mnie najlepszy kalkulator alkoholu na ślub, a raczej „ślubny przelicznik wódki

 1. jeśli wódka jest głównym alkoholem weselnym: PÓŁ LITRA NA OSOBĘ
  w takim układzie wesele na 100 osób to 50L wódki
 2. jeśli wódkę uzupełniać będą inne alkohole (opisane poniżej): PÓŁ LITRA NA PARĘ
  w takim układzie wesele na 100 osób to 25 litrów wódki
 3. Liczymy wszystkich gości!
  Na weselu oczywiście będą nieletni, a także osoby które nie piją w ogóle. Warto jednak uwzględnić je w kalkulacji. Powstały nadmiar wódki przyda się Panu Młodemu przy wszelkiego rodzaju „zwyczajowych opłatach” jak przejazdy przed bramę czy konkursy na oczepinach. Wódka weselna przyda się także do ewentualnego wyrażenia wdzięczności obsłudze czy zespołowi, który oczywiście grać będzie do białego rana 🙂

Z doświadczenia…

Osobiście uzbroiłem się w wódkę weselną zbyt mocno. Podałem bardo dużo wódki, ale okazało się, że moim gościom spodobały się także inne alkohole, które sprawiły, że spożycie wódki było mniejsze niż przewidywałem.

Co z poprawinami?

Wódka weselna na prezent?

 1. Pod uwagę możesz wziąć także wręczenie gościom wódki weselnej jako prezent po weselu.
  Wtedy przygotować trzeba BUTELKĘ NA PARĘ.

Jaka wódka na wesele?

Protip 1

Dla wielu osób marka podanej wódki nie jest bez znaczenia. Poznałem wiele rodzin, które mają w tym zakresie silne preferencje i według mnie tutaj nie warto oszczędzać.

Protip 2

Wódka będzie centralnym punktem wesela szczególnie jeśli pojawią się goście z innych krajów, którzy kojarzą Polskę tylko z jednym alkoholem.

Nikt kto czyta nie ma chyba wątpliwości dotyczących tego, że wódka jest naszym narodowym alkoholem, który wywodzi się bezpośredni z wielowiekowych tradycji bimbrowniczyh.
a oprócz tego, Miler to fenomenalna wódka weselna premium ponieważ jest wódką ziemniaczaną (a więc Nie otrząsa!), podana jest w przepięknej butelce z grubym dnem u korkiem (co zawsze robi wrażenie) i do tego ma ręcznie wypisaną etykietę (która jest imponująca i przełamuje lody, bo natychmiast staje się przedmiotem rozmów weselników).

ile wódki na wesele

Ile wódki na wesele… ale czy tylko wódka?

Według mnie wódka powinna być wiodącym alkoholem na każdym polskim weselu, ale warto pomyśleć także o alkoholach towarzyszących. Przygotowałem na ten temat osobny wpis, który znajdziecie tutaj.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"