Grant’s Triple Wood Smoky – jak smakuje?

Historię firmy William Grant & Sons czytelnicy MilerPije.pl znają doskonale ponieważ omawiałem ją już przy szeregu okazji ze sztandardowym Grant’s Family Reserve na czele. Dzisiaj zapraszam Was na spotkanie z wersją dymnej whisky – Grant’s Triple Wood Smoky.

Grant's Triple Wood

Jak smakuje Grant’s Triple Wood Smoky?

Zacznijmy od tego, że latem 2018 roku marka Grant’s zdecydowała się na rebranding wiążący się ze znacznym przeszeregowaniem obecnego portfolio. Najważniejszą informacją jest to, że legendarna wręcz whisky mieszana „Grant’s Family Reserve” zastąpiona została wersją „Grant’s Triple Wood” w nowej butelce. Do stawki dołączyły także inne nowe pozycje:

 • Grant’s Triple Wood Smoky
 • Grant’s Ale Cask Edition Whisky
 • Grant’s Rum Cask Edition Whisky
 • Grant’s 8yo Sherry Cask Edition

Oprócz tych 4 podstawowych wersji whisky Grant’s na rynku spotkać można się także z:

 • Grant’s 8yo
 • Grant’s 12yo
 • Grant’s 18yo
 • Grant’s 25yo

A także…

 • Grant’s Distillery Edition
 • Grant’s Signature Whisky

Wróćmy jednak do Triple Wood…

Notes degustacyjny whisky

Grant’s Triple Wood Smoky – co to za whisky?

Obie wersje, zarówno podstawowa etykieta i następca „Family Reserve” jak i „Triple Wood Smoky leżakowane były w takim samym zestawie beczek wyselekcjonowanych przez Master Blendera marki – Briana Kinsmana:

 1. Beczki z dębu amerykańskiego typu „refill” czyli beczki po bourbonie lub sherry, które już wcześniej były użyte do leżakowania whisky szkockiej.
 2. Beczki typu „first fill” po bourbonie, czyli również beczki z dębu amerykańskiego, ale użyte w Szkocji po raz pierwszy.
 3. A także beczki z „virgin oak”, czyli świeżego dębu, który wcześniej nie był używany do leżakowania żadnego destylatu.

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych odcinków, koniecznie subskrybuj mój kanał na YouTube. Możesz to zrobić, klikając w poniższy przycisk:

Historia marki Grant’s

William Grant był managerem destylarni Mortlach kiedy w 1886 zdecydował się na budowę własnej destylarni. I tak w 1887 roku powstała destylarnia Glenfiddich, która dzisiaj jest najpopularniejszą whisky typu single malt na świecie i jednocześnie starszą siostrą marki Grant’s przez co obie whisky sprzedawane są w charakterystycznych trójkątnych butelkach.

Warto dodać, że w przeszłości mieliśmy już okazję spotkać się z whisky Grant’s Smoky w poprzedniej odsłonie co możecie zobaczyć w dość popularnym na YT odcinku na ten temat.

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"