Destylarnia Braunstein: To w Danii robią whisky?

Braunstein to destylarnia, którą zna niewielu. Dania na pewno nie jest krajem słynącym z produkcji whisky. Okazuje się jednak, że pod Kopenhagą leży niewielka destylarnia, która produkuje między innymi właśnie ten trunek. Braunstein to nie tylko destylarnia, ale i mikrobrowar. Powstaje tam piwo, cydr oraz całe spektrum alkoholi mocnych takich jak: wódki, gin, brandy i whisky.

O destylarni Braunstein

Destylarnia Braunstein produkuje whisky od bardzo niedawna więc nie może pochwalić się jeszcze magazynem pełnym wiekowych beczek z destylatem. W podobnej sytuacji jest też destylarnia Kilchoman na Islay w Szkocji.

Pierwsze beczki zostały napełnione 22.03.2007. Z kolei sprzedaż whisky rozpoczęła się wiosną 2010. Nie oznacz to, że whisky ta jest niskiej jakości. Jest jednak oczywiste, że pominięcie procesu długiego leżakowania w dębie ma znaczący wpływ na smak i długość trwania finiszu. Sercem destylarni jest jeden alembik, który jest wykorzystywany do produkcji wszystkich rodzajów alkoholu. Oznacza to oczywiście, że np. whisky, musi przechodzić przez niego dwa razy. Jego uniwersalna konstrukcja pozwala także na produkcję innych alkoholi.

Braunstein whisky

W destylarni jest także sklep, w którym w czasie moich odwiedzin można było nabyć nie tylko rodzime produkty, ale także najważniejsze słodowe whisky szkockie.

Braunstein whisky

Podsumowanie

Braunstein to mała duńska destylarnia, która świata whisky pewnie w następnej dekadzie nie zmieni, ale jeśli będzie prowadzona z pasją, bez wątpienia może doprowadzić do tego, że wielu fanów whisky obierze ją za cel swoich podróży jako ciekawostkę. Gdybyście Wy też mieli ochotę na odwiedziny w tej uroczej gorzelni, poniżej podaję namiary.

Adres

Destylarnia Braunstein

4600 Køge, Dania
Strona www destylarni Braunstein

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Destylarnia Braunstein: To w Danii robią whisky?

  1. Anonymous pisze:

    chetnie odwiedze , skoro rzut beretem z CPH 🙂
    edit: poleca zmienic system komentarzy, jesli nie ma sie bloggera to trudno zostawic po sobie slad.

  2. Tomasz Miler pisze:

    Do Koge jedzie z CPH kolejka podmiejska. Można dojechać w 30 minut i potem 5 minut piechotą w stronę portu! Nie jest to najbardziej spektakularna destylarnia na świecie, ale z pewnością ma swój klimat.

    Ad. Komentarza

    Blogspot nie ma chyba innego systemu komentarzy i między innymi z tego powodu, chcę przejść na WordPressa.

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"