Jak smakują Coca Cola Signature Mixers i z czym je mieszać?

Światem miłośników smakowych napoi gazowanych i koktajli wstrząsnęła wiadomość o pojawieniu się serii Coca Cola Signature Mixers, czyli smakowych wersji Coca Coli dedykowanych piciu z trunkami leżakowanymi. To co? Dalej nie wolno pić whisky z colą?

Źródło: Cocacola.co.uk

Producent deklaruje, że Signature Mixers to całkowicie nowe rozdanie w świecie napoi typu soda w segmencie premium. Można teraz swobodnie mieszać alkohole leżakowane z colą osiągając efekt zaawansowanego koktajlu i dotyczy to nie tylko whisky, ale także brandy, rumu czy tequili!

Notes degustacyjny whisky

Podczas gdy my cały czas dyskutujemy o tym czy można pić whisky z colą, są miejsca na świecie gdzie fakt, że można został już tak szeroko zaakceptowany, że potrzebne są kolejne kroki w tym temacie, które prowadzić będą do rozwoju. W wyniku interesującej kolaboracji marki Coca Cola powstały Signature Mixers, czyli napoje stworzone do mieszania z alkoholami, które dedykowane są trunkom starzonym. Kto by się spodziewał?

Signature Mixers powstały przy współpracy z topowymi barmanami, z których każdy podpisał się na etykiecie swojej kreacji (oczywiście nie ręcznie jak w przypadku tego trunku). Signature Mixers sprzedawane są w butelkach przypominających kształtem butelki  Hutchinsona, czyli pierwsze butelki, w których „Coke” sprzedawana była w latach 1899-1906. Warto dodać, że oryginalna butelka Hutchinsona warta jest obecnie około 4000$ więc gdybyście przypadkiem jedną mieli… a jeśli nie jesteście pewni czy macie, wstawiam zdjęcie oryginału 😀

Po Coca Coli Signature Mixers?

Rynek alkoholi starzonych cały czas rośnie i z pewnością nie umyka to także uwadze marki Coca Cola, która chciała zaznaczyć swoją obecność i jeszcze mocniej umocować się w tandemach z różnymi trunkami leżakowanymi. Zatem to już nie tylko spopularyzowany na przełomie wieku XIX i XX „Rum & Coke” czy popularna od kilkudziesięciu lat „Whisk(e)y & Coke”, ale zupełnie nowe rozdanie, w którym do gry wchodzi także koniak i tequilla. W testach, konsumenci wybrali cztery najbardziej interesujące wersje, które zostały wprowadzone na rynek brytyjski.

Profile smakowe Coca Cola Signature Mixers

Coca Cola zaproponowała cztery wersję Signature Mixers, z których każda dedykowana jest konkretnym trunkom leżakowanym.

Coca Cola Signature Mixers Smoky Notes

Napój z nutami jagodlinu wonnego, piżmianu właściwego, woniawca balsamowego, ekstraktu z dębu i gwajakowca.

Przewidziany do mieszania z: bourbon i ciemne rumy

W bourbonie i rumie mixer ten podnosić ma inensywność nut drzewnych i łagodzić moc alkoholu. Sugerowany garnisz to skórka pomarańczy.

Coca Cola Signature Mixers Spicy Notes

Napój z nutami limonki, imbiru, rozmarynu, jaśminu oraz papryczki jalapeño (wym. [halapeńo])

Przewidziany do mieszania z: Scotch whisky i Golden Tequila

Słodowe nuty whisky szkockiej mają doskonale łączyć się z tym pikantnym mixerem. Najlepszy garnisz to plasterek imbiru.

Coca Cola Signature Mixers Herbal Notes

Napój z nutami chmielu, nasion koperku, aksamitki i trawy cytrynowej

Przewidziany do mieszania z: koniak i whisky szkocka

Mixer podkreślać ma owocowe nuty koniaku czyniąc go nieco bardziej wytrawnym i orzeźwiającym. Mixer ten również doskonale połączy się z nutami słodowymi i owocowymi whisky szkockiej. Najlepszym garniszem jest bazylia.

Coca Cola Signature Mixers Woody Notes

Napój z nutami paczuli, balsamu copaiba, wetiweria pachnąca i yuzu.

Przewidziany do mieszania z: rum lub bourbon whiskey

Mixer akcentować ma nuty drzewne w trunkach leżakowanych i podnosić złożoność bourbona. Najlepszym garniszem jest plasterek jabłka.

 

Coca Cola Signature Mixers

Źródło: cocacola.co.uk

Jak smakują Coca Cola Signature Mixers?

Signature Mixers niedawno pojawiły się także w Polsce i postanowiłem, że natychmiast je wypróbuję po to, aby sprawdzić czy wszystkie deklaracje z poprzedniego akapitu sprawdzają się w rzeczywistości, a także dlatego, żeby wiedzieć czy mieszanie whisky z colą naprawdę wejdzie na wyższy poziom! Zobaczcie jak mi poszło 😀

Jak do tego doszło?

Coca Cola postanowiła przygotować swoje nowe propozycje w sposób gwarantujący odpowiednie wprowadzenie do świata alkoholi zatem, aby w trybie natychmiastowym uzyskać wiarygodność w tym obszarze marka zaprosiła do współpracy 4 topowych barmanów. Podczas wspólnych warsztatów w marcu 2018 barmani ci uzyskali dostęp do oryginalnych receptur Coca Coli a także około 200 dodatków, z których tworzyli linię Signature Mixers.

Za Smoky Notes odpowiada Max Venning, który jest współwłaścicielem barów Bar Three i Three Sheets we wschodnim Londynie. Venning jest zdobywcą licznych nagród barmańskich, a jednym z jego osiągnięć jest także bycie pierwszą osobą na stanowisku sommeliera soli dla tequilli Jose Cuervo.

Woody Notes jest dziełem jest Szkot Alexa Lawrencea, który podobnie jak Venning jest uznanym miksologiem londyńskim hotelu South Bank’s Mondrian.

Spicy Notes stworzyły wspólnie Adriana Chia i Pippa Guy – pierwsza z pań jest uznanym miksologiem i współwłaścicielką barcelońskiego baru Antigua Compañía de las Indias. Pippa Guy jest z kolei pierwszą kobietą, która zawiaduje barem American Bar w hotelu The Savoy w stuletniej historii tego przybytku.

Autorem Herbal Notes jest mieszkający w Norwegii i Hiszpanii Kubańczyk Antonio Naranjo, który jest menadżerem baru Dr. Stravinsky w Barcelonie. Naranjo wygrał także norweską edycję prestiżowego konkursu DIAGEO World Class.

sdfaas

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Jak smakują Coca Cola Signature Mixers i z czym je mieszać?

  1. Black Frank pisze:

    Gdzie można ową cole zamówić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"