Beczki do whisky – jak powstają? Materiał video nakręcony w Szkocji

Beczki do whisky – czy wiecie jak i gdzie powstają? Zapraszam Was dzisiaj na wspólną podróż do Szkocji, gdzie przy okazji wizyty w Speyside Cooperage odkrywałem tajemnice beczek wykorzystywanych przy produkcji whisky Szkockiej.

Z kamerą w zakładzie bednarskim

Muszę powiedzieć, że poniższy materiał był jednym z trudniejszych do zrealizowania. Byłem już wcześniej w Speyside Cooperage jako turysta i oczywiście miałem z tego sporo przyjemności. Dla turystów wytyczono tam piękną antresolę nad zakładem, z której podziwiać można pracę bednarzy. Jednak wejście z kamerą do samego zakładu i chodzenie pomiędzy bednarzami to całkowicie inna historia. Musiałem przerobić tony papierków i mieć za sobą silną protekcję polskiego polskiego i brytyjskiego teamu DIAGEO, aby wejście do Speyside Cooperage było możliwe dla naszej ekipy. W końcu jednak się udało! Mam nadzieję, że efekty Was zadowolą i zapraszam do oglądania!

Bednarstwo

Dodam jeszcze, że bednarstwo nie może być pracą dorywczą. To niezwykle trudne rzemiosło, które wymaga cierpliwości i trzeba uczyć się go latami. Składanie beczek z taką wprawą i w takim zawrotnym tempie jakie podziwiać można na powyższym video wymaga długich lat praktyki i poświecenia. Z wielką przyjemnością informuję, że wśród bednarzy spotkałem naszych rodaków mieszkających w Szkocji! Oczywiście przesyłam serdeczne pozdrowienia!

Beczki do whisky – skąd pochodzą?

Nie wszyscy wiedzą, że beczki do whisky zwykle nie powstają w Szkocji. W większości pochodzą one z USA gdzie wcześniej leżakował w nich bourbon. Duża część beczek pochodzi także z Europy kontynentalnej gdzie leżakuje w nich głownie hiszpańskie wino wzmacniane – sherry. W użyciu są także beczki po winie porto oraz wiele innych beczek po winach. Sporadycznie zdarza się także, że whisky leżakuje w beczkach po koniaku.

beczki do whisky

Mam nadzieję, że świat beczek Was zaciekawił i macie ochotę obejrzeć więcej materiałów ze Szkocji, które znajdziecie na moim blogu! Zapraszam Was zatem do lektury i zgłębiania świata whisky, który potrafi być naprawdę porywający!

Kalendarz ścienny 2023 Szkocja

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"