Bandwagon Whiskey – nowy bourbon na półkach Biedronki

Bandwagon whiskey to bourbon, który niedawno pojawił się w Polsce w szerokiej dystrybucji, czyli na półkach Biedronki. Ponieważ dostaję o nią od Was sporo pytań, postanowiłem że musimy również jej spróbować.

Bandwagon whiskey

Bandwagon – ciekawe słowo

Pierwotne znaczenie słowa „Bandwagon” to „wóz orkiestrowy”. Wozy tego typu były niegdyś powszechne w kulturze amerykańskiej.

Oczywiście dzisiaj wozy orkiestrowe nie są w powszechnym użyciu, ale samo słowo jest wciąż bardzo popularne przez swoje drugie znaczenie. Otóż w psychologii popularne jest pojęcie „bandwagon effect”. W języku polskim zjawisko to nazywane jest efektem podczepienia i polega ono na tym, że ludzie często formują przekonania lub podejmują działania wyłącznie na podstawie tego, że tak samo działają inni. Podczepienie odnosi się najczęściej do polityki kiedy wyborcy oddają głosy na kandydata tylko dlatego, że ma on lepsze wyniki sondażowe podawane przez prasę.

Notes degustacyjny whisky

W ekonomii efekt podczepienia określa się także pejoratywnie jako „owczy pęd”, który występuje ponieważ konsumenci kupują produkty dlatego, że robią to inni. Efekt podczepienia przeczy klasycznej ekonomii, która zakłada, że konsument podejmuje decyzje zakupowe na podstawie ceny i dostępności towaru. Podobnym zaprzeczeniem klasycznych praw ekonomii jest efekt Veblena zwany także paradoksem Veblena, który z kolei polega na tym, że popyt na dobra luksusowe może wzrosnąć kiedy rośnie ich cena.

Koncpecja marki

 

Bandwagon to whiskey wywodząca się z filozofii rozrywkowej. Komunikacja marki mówi o tradycyjnej produkcji whisky połączonej z nowoczesną sztuką kupażu. Nikogo nie zaskoczy, że rekomendowane sposoby spożycia to:

  1. na czysto
  2. z lodem
  3. w koktajlach

Innymi słowy, pij jak chcesz 🙂

Butelka whiskey etykietą celuje oczywiście w kraftowość. Przede wszystkim zawartość alkoholu to 41,3%. Etykieta podaje także numer serii i liczbę butelek.

Bandwagon whiskey

Oczywiście nie ma destylarni o nazwie Bandwagon, a etykieta jako miejsce produkcji wskazuje USA bez wskazania na stan Kentucky, z którym bourbon jest najczęściej utożsamiany.

Bandwagon whiskey bourbon

Jak wiadomo bourbon whiskey to whiskey, która zawiera w zacierze przynajmniej 51% kukurydzy. Jeśli whiskey ta ma na etykiecie słowo „straight” i jednocześnie jest młodsza niż 4 lata musi podawać wiek na etykiecie. Wnieść można zatem, że whisky ta ma przynajmniej 4 lata. Nie ma też żadnych podstaw do tego, aby myśleć, że jest ona starsza niż 4 lata.

Sodiko – producent whiskey Bandwagon

Sodiko to belgijski producent alkoholi z trzydziestoletnią tradycją. Firma powstała w 1991 roku i zaczęła szybko się rozwijać. Pomoca była tu zmianie sytuacji na rynkach europejskich spowodowaniem upadkiem berlińskiego muru i rozwojem rynków wschodnich. Firma zaczynała od napojów niegazowanych dopiero później przechodząc produkcji alkoholi. Prawdopodobnie najsławniejszym produktem Sodiko jest popularny w wielu krajach napój Blue Cocktail. Sodiko posiada obecnie sześć lini rozlewniczych i własną destylarnię. Bandwagon to jedna z naprawdę licznych etykiet dostępnych w portfolio Sodiko. Przykładowe marki to whiskey Kentucky Jack i Moonshine Runners, rum Shipmaster i likier Siperol. W dość obszernym portfolio znajdują się także liczne tequille, giny, wódki i likiery.

Jak smakuje Bandwagon Straight Bourbon Whiskey?

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

2 Responses to Bandwagon Whiskey – nowy bourbon na półkach Biedronki

  1. Rafał pisze:

    Moja butelka banswagon ma nr 17206, czyli któryś kolejny swoisty.
    Pozdrwaiam Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"