Pelinkovac Maraska – jak smakuje?

Pelinkovac jest kolejnym dowodem na to, że włoskie wino najlepiej smakuje we Włoszech! Kiedy napisałem, że planuję przegląd bitterów natychmiast podniosły się głosy „Pe-lin-kovac! Pe-lin-kovac!”. Dlaczego nie! Jestem poszukiwaczem smaków, więc chętnie próbuję praktycznie każdego alkoholu. Kupiłem dwie butelki chorwackiego likieru pelinkovac. Na szczęście były pojemności 0,1 l…

Pelinkovac to bitter na bazie bylicy. Podobnie jak Unicum na Węgrzech, w Chorwacji  (a także innych krajach w tym regionie) pelinkovac cieszy się bardzo dużą popularnością. Nazwę pelinkovac piszę małą literą ponieważ jest to nazwa typu trunku, który wytwarza wielu producentów. Maraska to najpopularniejsza marka.

Notka smakowa

Typ alkoholu: 

Wiek:

Oko: 

otwierając –> prosta butelka z oldschoolową/jarmarczną (niepotrzebne skreślić) etykietą i aluminiową nakrętką.

po nalaniu –>  bursztynowa z odcieniami czerwieni

Nos: lekko ziołowy, prawie bez zapachu !?!

Język: Zaczyna się delikatnie, oleiście i słodko, ale kończy wyraźnie gorzkim posmakiem. Ten bitter mógłby być wprowadzeniem do świata gorzkości, ale prawdziwe „krople na żołądek” pochodzą z innych krajów niż Chorwacja. Wydaje mi się, że fani tego trunku po prostu pili go na bardzo udanych wakacjach w Chorwacji i zamiast zapamiętanego smaku przywieźli ze sobą garść wspaniałych wspomnień.

ABV: 28 %

Cena: ok. 60 PLN

zp8497586rq

 

 

Notes degustacyjny - kup teraz

Nowy rozlew wódki Miler Spirits

Perfumy męskie Miler Masculinité

One Response to Pelinkovac Maraska – jak smakuje?

  1. […] Post navigation ← Poprzedni […]

« »
Scroll to top
 

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z nowymi
publikacjami na blogu
i otrzymaj za darmo e-book:
"JAK PIĆ WHISKY?"